şükela:  tümü | bugün
  • fantastik toplumumuzda üretilen ne sıçtın avcuma kı çalam yüzüğe özlü sözü ile nazarımda, alacağı tüm o hüznün yakışığı rollerden sıyrılmış ifade.. tecrübelerden edinilen yeri oysa bambaşkadır..
    bir yandan isyanla sitemin karışığı olduğu zamanlar, benzer fantastiklikte iç burkmalı gibi de geliyor. gereklilik kipi beklentiden, saçma bir hayal kırıklığına gebe sanki, ünlem gibi.
  • (bkz: 30 mart 2014 yerel seçimleri)

bu kadar şaşırmanıza anlam veremiyorum, anket sonuçları ortadaydı. ben bir tek ankarayı chp'nin alacağını düşünüyordum, hala daha biraz ümidim var. onun dışında beklenen sonuçlar zaten.

chp'nin alacağı oy bu, daha fazla alamaz, sağ partiler işini sapmadıkça (bkz: saadet partisi), (bkz: demokrat parti) veya yeni bir sağlam bir sağ parti kurulmadıkça akp'nin oyları bölünmez. bunun dışında çok sağlam bir ekonomik kriz anca akp'yi batırır. bu gerçeği herkes de biliyor, fazlasıyla romantik gençlerimiz hariç.

bizim gibi ülkelerde yolsuzluk vs. hükümet düşürmez.

ümit ediyorum ki en kısa zamanda cemaatin de tüm desteğini vereceği yeni bir sağ parti kurulacaktır.
  • kişinin, aklında olanla gerçeği arasındaki farkın açılmasından dolayı kendine sorduğu soru.