şükela:  tümü | bugün soru sor
 • talihin birincil derecede rol oynadigi durumlar icin kullanilan deyim. baska bir versiyon icin:
  (bkz: ne cikarsa bahtima)
 • evlilik öncesi sekse hayır diyen hatun kişi modelinin nikahında slogan olarak kullanılabilecek cümle.
 • saba makamında 9 8 lik orhan gencebay şarkısı.
 • flash tv'nin türkiye'ye kazandırdığı yeni program. sunucuları ise esra ve ceyhan ersoy ve de mülayim. yine kaotik yine sarsıcı yine bomba gibi.
 • izdivaç programlarının flash tv versiyonu.

  az önce yaşlı bir adam seçilmediği için ağlıyordu. şaka gibi.
 • an itibariyle "kapalı" bir bayan isteyen yaşlı amcaya, telefondaki kadının "yazlığı benim üzerime yaparsanız kapanırım namaz da kılarım..." dediği fantastik program...

  ...yok ben izlemiyorum, bi arkadaş arayıp bak dedi... evet...
 • dün izlediğim bölümü buraya yazıyorum ki, bu komediden bütün sözlük ahalisi yararlansın, nesilden nesile aktarılsın...

  30 küsur yaşlarında, türbanlı bi kadın eş arıyor kendine, x diyelim ona. adamcağızın biri talip gelmiş, arada perde var, konuşuyorlar. bizimki, adamı* beğenmeyip "olumsuz" diyor. sunucu, niye vs. demeye kalmadan bir telefon geliyor.
  o sırada altta "onlarca kişinin evlenmek istediği x, gelen talibini kabul edecek mi?" yazıyor.

  telefonda bir kadın. x'in yuvasını yıktığını, x evliyken, kendisi de kocasıyla beraberken, kocasıyla bu kadının aylarca birlikte olduğunu, bu yüzden boşandıklarını söylüyor. bizim x şaşkın, "kimsiiiz siz? beni daha önce gördünüz mü? tanımıyorum sizi" diyor. telefondaki kadın, eski kocasına sesleniyor, "ara da gerçekleri söyle" diye. bu süreçte bizim x, suçlamaları reddediyor ama yüz ifadesinden sıkıntıda olduğu belli oluyor.

  derken eski koca arıyor. "evet, bu kadınla imam nikahı kıydık, birlikte olduk. o da benim için kocasını terketti" diyor. bizim x'in gözleri yaşlı. bir süre tartışıyorlar. sonra x'in hayat kadını olduğu ortaya çıkıyor. asıl bomba burdan sonra...

  sunucu, eski kocaya "madem x hayat kadını, onunla nasıl aşk yaşadın" diyor. adam, "valla ben de bilmiyorum, aklım gitti, oldu işte" diyor. gerisini diyalog olarak yazıyorum ki orijinalliği gitmesin.

  sunucu: peki, nasıl tanıştınız x'le?
  adam: valla hatırlamıyorum, 3 sene önceydi.
  sunucu: nasıl hatırlamazsın? insan biriyle 10 sene önce bile tanışsa, nasıl tanıştığını hatırlar.
  adam: bir arkadaşımdan telefonunu almıştım.
  sunucu: yani arkadaşınızın beraber olduğu bir kadınla mı beraber oldunuz? nasıl bir erkeksiniz siz?
  adam: valla ben de bilmiyorum nasıl oldu...

  sonra bizim x, "70 milyon izliyor bizi. hakimlere sesleniyorum, dava açacaaam sana" demeye başlıyor. tabii bu sırada, x'e talip gelen mazlum vatandaşımız "ben buraya niye geldim lan??!!" diye kıvranmakta.
  o sırada, arkadaşlardan "sıkıldık artık, değiştir kanalı" isteği gelince, maalesef gerisini izleyemedim.

  beni, uzun zamandır ilk kez bu kadar neşelendirdikleri için önce flash tv ailesi olmak üzere, x'e, birlikte olduğu evli adama, yuvası yıkılan kadına, sunucuya ve yayında/yapımda emeği geçen herkese bir teşekkürü borç bilirim.
 • sunucusunun "yaaani" lafını adamın kulağına kulağına soktuğu program. evde gürültü olsun diye izliyorum ben de işte. yalnızlığıma eşlik ediyor.
 • ismi oldukça manidar olan flash tv evlilik programıdır.tamam bu tip durumlarda nerden ne çıktığı önemli ama gene de fazla zorlamayın ve bahtınıza ne çıkarsa razı olun altyazılı programdır.