şükela:  tümü | bugün
 • sevda demirel'in ne dedin sen'inin tokat efekti eklenilmiş hali.
 • şöyle kelimeleri hızlı bir şekilde okursak daha iyi anlaşılacaktır ki klasik bir tepkidir bu. kadın kişisi vurmaya yelteniyordur ama o anda bile çenesini kontrol edemez mutlaka konuşma eylemini devam ettirmelidir, bu yüzden "ne dedin sen" demiştir örnekte, yoksa neyi niye dediğini bilmek istediğin adama niye vurasın. önce öğren sonra vur.
 • bu örnekteki* "ne dedin sen?" soru amaçlı bir soru öbeği değil. "kulaklarıma inanamıyorum, bunu bana nasıl dersin" anlamında bir söz öbeğidir. bu yüzden arkasından gelen "çat!" efekti beklenen bir olaydır. erkek hasmın bu tartışmada "ne.." sözü başlangıcını duyar duymaz (bkz: duydunuz zilin sesini) siper almasında fayda vardır.
 • cat isimli kullanicinin soyledigi seyi duymadigimizda, tekrar etmesi soyleyebilecegimiz kelime grubu.
 • sevda demirel'in gundeme oturdugu siralarda sokakta el kizartmaca oynar gibi kar$i kar$iya durup birbirleriyle ne dedin sen catcilik oynayan ilkokul cocuklari gormu$tum ben ki ayni cocuklar okul oncesinde pokemon izlemi$lerdi.
 • efsane olmuş olaydır. unutulmadı unutulamaz, ne dedin sen üçlemesi olarak zihnimize en derin şekilde kazınmıştır. çünkü o zamanlar şimdiki gibi televizyonda herkes önüne çıkana dalmıyordu, büyük bir olaydı bu.şimdi haber değeri bile yoktur herhalde bilemiyorum.
 • okan bayülgenin vakti zamanında skeçlerinde kullandığı ve bizi gülmekten kırıp geçirdiği replik ve hemen arkasından gelen aksiyondur efendim bu. tabi okan'ın sonundaki çat'ı çıtaaaak olarak yorumlayıp bizi yerlere yatırması da ayrı bi olaydı ozamanlar.
 • türk televizyonculuk tarihinde bir program için endeğişik ve orijinal olaylardan biridir.

  her ne kadar hande ataizi o yıllarda yaptıklarıyla aşırı gündemde olsa da; olayı sevda demirel başlatmış ve hande ataizi altında kalmayarak lafları geçirmeye başlayınca sevda demirel tokat atmıştır. bunun ardından da baya da bir küfretmişti diye hatırlıyorum. hande ataizi mahkemeye verseydi görüntülü bir kanıt da olduğundan hapse attırırdı, ama sanırım o yıllarda sevda demirel hapse girmemişti.

  aslında bu olay hande ataizi nin kırılma noktası oldu. gündemden düşmek bilmeyen, her yaptığıyla olay olan ataizi, bu olaydan sonra çok hızlı düşmüştü. ardından hareketlerinde daha dingin hale gelen ataizi, sonra oturaklı bir yaşama geçti.

  işin trajikomik yanı, açıksözlülükten midir yoksa bir garez midir, sevda demirelin sataşmasıyla kalmayıp, cevabı alınca üstüne bir de tokat atması gibi tamamen suçlu olmasına karşın o yıllarda hande ataizi'nin ortadaki yaşamından ötürü sanki iyi birşey yapmış gibi toplumun her kesimi tarafından üstü kapalı onay almasıdır, ama aslında bariz tek mağdur hande ataizidir - sonra ileriki akışta beklenmedik bir profesyonellikle herkes herşeyi görüyor gibi bir açıklama da yapmıştı.-

  bu olayda her zamanki gibi arto ilk gazı yine veren olmuştur, sonuçlarını görünce de sadece o programlık süt dökmüş kedi gibi kalmıştı. yanılmıyorsam bunu takip eden bir iki sene sonra arto-ismail türüt çekişmesi çıkmıştı ve arto topuklarından vurulmuştu.

  cem davran ise bu olayın peşinden hafif marjinal olayım tarz takılayım, yavaşça talk show olayına kayayım tavırlarını bu tokatlı olaydan sonra biten programın ardından bir daha açmamak üzere hiç bulaşmadı.

  vay be neler çıktı karıştırınca. ey gidi 90 sonları..