şükela:  tümü | bugün soru sor
 • insana nostaljik duygular yaşatan bir anılar bütünüdür.

  *teoman'ın ilk defa kamera karşısına geçtiği bu klip soğuk bir gecede, beşiktaş, osmanbey ve eminönü taraflarında çekildi.

  *klip şarkının ritmine uygun bir biçimde trafik ışıklarının fasılalı yanmalarından faydalanılarak başlıyor. sade bir klip için akıllıca bir hareket bu;

  trafik ışıkları alternatif link

  *klibin başındaki bilgi barında gördüğümüz duygu başara isminin sanki eksik yazıldığını doğrusunun "duygu başaran" olması gerektiğini düşünüyoruz her seferinde. ama bu kadının adı doğru yazılıyor ve kendisi teoman'ın menajeri.

  duygu başara production alternatif link

  *klibin intro ve interlude kısımlarında çevre ışıklarından ve yansımalardan faydalandığını görüyoruz;

  örnek 1 örnek 2 örnek 3

  alternatif 1 alternatif 2 alternatif 3

  *klipte gizemli gitarist bir kız var. kim olduğunu bilmiyorum. bir ara duygu başara'ya mail atıp soracağım

  gitarist kız alternatif link

  *diğer gitarı çalan erkek ile davuldaki erkek, kardeşler. gitarı çalan alper erinç, teoman albümlerinde aranjörlük yapan kıymetli biri. barlas erinç ise söz yazarı. ne ekmek ne de su şarkısının sözlerini teoman'la beraber yazdılar. daha sonra küt küt isimli şarkısıyla piyasa bomba gibi girdi barlas.

  alper erinç alternatif link

  barlas erinç alternatif link

  *kliple ilgili en dikkat çekici detay ise herkesin kalın kıyafetler giydiği soğuk ortamda davulu çalan barlas'ın kısa kollu gömlek giymesidir. herifte nasıl bir iç yangını varsa o soğuk gecede gömlek giyebiliyor. demek ki davul performansı onu terletiyor.

  *teoman'ın ilginç yüzükleri iki elinde de orta parmağa takılmış. bir dönem şahsımın da yaptığı bir şeydi. ayrıca küpe sağ kulağa takılmış. şimdi istese de sağ kulağa takamaz. artık sadece sağ kulağa takılmasının farklı bir anlamı var. bak nasıl da değer yargılarımız değişiyor.

  yüzükler ve küpe alternatif link

  *yasaklanmdan önce 90'larda çok yerde sigara reklamı yapılırdı. şişli camii'ye yakın bir binanın duvarında o yıllarda elinde kementiyle kovboylu bir marlboro reklamı vardı. teoman elleri ceplerinde sırtı kameraya dönük şekilde yürürken kendi boy hizasının üstünden ilgili reklam görülebilir.

  marlboro reklamı alternatif link

  malesef üstteki görselin çözünürlüğü düşük. eğer yüksek çözünürlüklüsünü bulabilseydim size hürriyet ve oerlikon reklamlarını da gösterecektim.
 • sokak lambaları.
 • (bkz: #79964940)

  ek olarak yönetmen selim gençalp'in renk seçimi dikkat çekici. benzer bir tonu gülşen'in 1999'da çekilen ah kalbim klibinde de kullandı.