şükela:  tümü | bugün
  • koca internette bulamadım vay anasını. gençler, bu bir şarkıydı. 90'ların başında mı ne bir kere duyduğumu hatırlıyorum. bir komedi programında falan da söylenmiş olabilir ama ben arabanın radyosundan duyduydim diye hatırlıyorum. turgut özal içindi tabi şarkı. sözleri de

ne haber turgut yanıyorsun,
    ne haber turgut yanıyorsun

şeklindeydi. küçüktüm bu kadar hatırlıyorum. var mı bilen beyler?
  • zamanının yıldızlarının olduğu bir albümde vardı bu şarkı bir kel bir de saçlı abimiz söylerdi
    "ne haber turgut yanıyorusun"u 2 kere diyip gümpata güm gümpata güm diye devam ederlerdi...
  • ben bu şarkıyı hayatımda sadece bir kere, 17-18 yıl önce küçük bir çocukken duydum. duyduğumun ertesi günü de kendi kendime "ne haber turgut yanıyorsun" diye mırıldanırken annem "oğlum aman dur hele bir duyan olur" demişti.

bu şarkı, işte bugün kimsenin adını sanını bilmediği, internette bile var olmayan bu şarkı, benim hayatımda siyasete dair aklımın erdiği ilk şeydi. alman'a gütenberg'in matbaası neyse bana "ne haber turgut yanıyorsun" oydu.
  • "29 kasım seçimlerinden sonra:
    yanıyorsun.
    yanıyorsun.
    ne haber turgut yanıyorsun."

şeklinde sözleri olan bir şarkıydı. ali avaz olabilir belki söyleyen, tam emin değilim.

(bkz: 29 kasım 1987 genel seçimleri)
  • sözlerini yazayım da tam olsun;

n'aber turgut yanıyorsun,
    her gün yeni zam yapıyorsun,
    rakıların içi ispirto,
    içince tutuşup yanıyorsun
    gümpatagümgüm yanıyorsun.