• zamanının yıldızlarının olduğu bir albümde vardı bu şarkı bir kel bir de saçlı abimiz söylerdi
    "ne haber turgut yanıyorusun"u 2 kere diyip gümpata güm gümpata güm diye devam ederlerdi...
  • yaklaşık 20 yıldır aradığım şarkı
    şurada yakın bir melodi var https://youtu.be/z7uunqfu6qs?t=24

sanırım yakında bulucaz

madem sözlüğün çivisi çıktı editi
    favorileyen çaylak arkadaş: babanın söylemesinden başka hatırladığın başka bir detay var mı?
  • 80'li yılların ortalarından kalma bir şarkı, ben de arıyorum ama bulamıyorum

babamın arabasındaki kasetlerdendi, dönemin ünlü şarkıcılarının her birinin birer şarkısı vardı, aralarda da komedyenlerin skeçleri ya da bunun gibi şarkıcıları, noktayla virgül, uzunla kısa gibi tiplerdendi yanılmıyorsam, buna benzer bir şarkı olarak ver ver vergisini diye bir şey de aklımda kalmış

babamın hızlı özalcı olmasına rağmen arabamızdaki kasette bu şarkının çalıyor olması o yıllara dair hoş bir anı olarak aklımda kalmış, o zamanlar 6-7 yaşlarında olan kuzenim bu şarkıyı diline dolamış her yerde söylüyor, nerede öğrendin diye sorduklarında da eniştemin arabada çalıyordu diyordu

tabi bu sırada hepsi ecevitçi olan teyzemler ve annem, biri ecevitçi biri mhp'li olan eniştemler babamın haline kahkahalarla gülüyordu

arama konusunda yardımcı olur mu bilmem ama o albümden hatırladığım bazı şarkılar:

ferdi özbeğen-papatya gibisin
    nil burak-ben anlamam
    kamuran akkor-???
    ???-sevmeli (nejat alp olabilir)
    ???-kıymetini bil
    ibrahim tatlıses-???
    emel sayın-???
    burhan çaçan-???
hesabın var mı? giriş yap