*

• (bkz: ka fa 1500)
  • sanırsam ki, hafızam beni yanıltmıyorsa,galiba telif hakkı kemal kenan ergene ait espridir. hayat bilgisi isimli kitabında şöyle miydi ki:
    kaşkol: kol kalınlığında kaş uzatuyorsun ve boynuna sarıyorsun. bravo ne içtiysen ben de istiyorum.
  • bi garip istek.

hayatimda boylesine kisiliksiz bir arzu duymus degılım arkadasim.

sidik içtim, bokumda çikolata eritip oyle ictim deseler sanki içecen. akıl yoksa mantık var*
  • sanki amerikan filmlerinden firlamis bir sozcuk dizisidir..kanimca basina soyle bir eklenti getirilmelidir;
    - hey adamim ne ictiysen ben de istiyorum **
  • sevgili bir yazarımıza gönderdiğim bir mesaja karşılık aldığım cevaptı. söylediklerim fazla gerçek görünmüş olmalı ki benim içkili filan olduğumu düşündü. yaşamı 1-1 olma süreci üzerine oturtma geleneğimizin garip scoreboardu gibi göründü bana. madem bu kadar amerikan bir yanıt geliyor yine amerikalıların dizi ve filmlerinde çok kullandığı (are you) happy, now? demek istemiştim karşılığında ama aynı girdabın içine girmek istemediğimden tam da içimden geldiği gibi yanıtlamıştım. kendi doğrularımı söylemek için hiçbir şey içmeye ihtiyacım olmadığını da iletiştim. yani içmeyen bir insan sayılmakla beraber içsem bile söylemek istediklerim için ayık olmayı hep tercih ederim.
  • mekanda misss lounge caliyo tıss tıss ; fakat adam sarabın tatlısını , bardagın saplısını bulamadım modundaysa cevresindeki en cok eglenen ,guzel kıza yazma cumlesi .
  • zaman zaman kararsiz bunyelerde basgosteren sendrom. arkadaslarla bir yere gider, zar zor secersin "bi sicak cay gonder usta" (bu karmasik problemi anlasilabilirlestirmek adina minimalist ornekler kullanmami bagisla) ve gorursun yandaki elemanin turk kahvesini, mesela. o ne iciyorsa onu istersin-- ama garson/ musteri oraninin bir getirisi olarak ibne garson yokolmustur bile, cok gec.

biraz daha komplike bir durum: italyansin, turk kahvesinin cok hosuna gidebilecegini biliyorsun, ama ilk kez gittigin nargile kafenin konseptine olan yabanciligin turk kahvesinin adini bilmeni engelliyor. iman gucuyle tek bildigin seyi soyluyorsun "bi sicaki cai gonderre uztà!" ve icte patlama ii gerceklesmis oluyor deminki kahve icen elemanla gozgoze gelince.

kahve icen eleman sadece italyan oldugun icin sana gozlerini suze suze bakinca, bir de yanina gelip sacmalamaya baslayinca, yanindaki arkadasinin digerlerine ne fisildadigini duydun simdi: ne ictiyse ben de ondan istiyorum! bi de anlasan tam olacakti.
  • sanırım ki çok fena gaza gelmiş kişiler için de kullanılması mümkün..

"akp zonguldak milletvekili fazlı erdoğan, abd başkanı obama'yı eleştirirken, "bize gelmiş de bölge liderliğini uygun görüyor. hadi be sende. sen küçük düşünüyorsun. biz dünya liderliğine oynuyoruz" dedi."

http://www.radikal.com.tr/…20.02.2009&categoryid=78
hesabın var mı? giriş yap