şükela:  tümü | bugün
 • müdür müdür müdür?

  not : çocuk mesleğini sormuş, mesleğindeki kıdemini kademesini sormamış. müdürlük meslek değildir. bak ne güzel anlattım.
 • insanın yaptığı mesleği sormanın cesaret istediğini ve kabalık olduğunu öğrendiğimiz başlık. bunu yazan müdür değilse de müdür sevicidir.

  siz neyle besleniyorsunuz gençler? ana fikir hakkında yorum yapmaya gerek yok herhalde. sağlıklı bir birey olayı anlayabilmiştir.
 • tanımadığı ya da henüz tanıştığı kişiye mesleğini soracak kadar hadsiz olan dangalağı şaşırtır.

  git burdan.
 • adamlar medeniyet bilmediği için normal sayarlar bu eylemi tabii. tane tane anlatmak lazım böylelerine çünkü ortadoğu’da egoları hasar görüyor.

  maalesef ortadoğu’da ego, toplumun aşağılık kitlesinin savunma ve ezme aracı sayılıyor. toplum medeniyet ve saygı nedir bilmediği için böyle şeylere tutunup normal sayıyor.

  karşı tarafa mesleği sorulduğunda titr cevabı veriyorsa biri, net öküzdür ve ortadoğuludur. bunu savunan her bir canlı da ezik ve katıksız orospu çocuğudur kusura bakmayın.

  adama meslek sorduk, titr değil be hey orospu çocukları! siktirin şimdi bakalım.
 • bazı duyarlı arkadaşlardan yeni tanışılan insana meslek sormanın hadsizlik terbiyesizlik olduğunu öğrendiğimiz hede :) olm siz nerede yaşıyorsunuz yeni tanışılan insana ne işle meşgulsün denilir bu öyle çok özel kritik bir bilgi değil, kaç dk da boşalıyorsun diye sormuyoruz. duyarın dibini sıyırmışsınız ya da yaşlarınız 10-20 arası :)
 • istanbulda müdür olmayan var mı?önceden müdür dendiğinde adam 30 40 kişinin müdürü olurdu,bir ağırlığı vardı,iş bilirdi.şimdi bakıyorsun herkes müdür ama kendinin müdürü.
  özel sektör insanları mutlu etmek için bol bol unvan dağıtıyor,ortada müdür,direktör patlaması var.aç linkedini herkes bir bokun müdürü.
 • is ile meslek farkli seyler.

  yaptiginiz is her zaman egitimini aldiginiz meslek olmayabilir. veyahut bir is yapiyor olmak sizi meslek sahibi yapmaz.

  bir yerin mudurlugu bir is olabilir ama mudurluk diye bir meslek yoktur.

  bu tur sorulara varsa mesleginizi soyleyerek cevap vermek en dogrusu olur.

  eger mesleginiz yoksa da mudurum demek biraz koyluluk sayilabilir. falanca kurumun, filanca departmanindayim, faaliyet alanimiz da ..... diyebilirsin.

  yeni tanistiginiz kisiye ne isle mesgulsunuz/hangi meslek erbabisiniz sorusu normal bir sorudur. anormal olan soruyu ''mudurum'' seklinde cevaplamaktir. sonucta sana calistigin kurumdaki pozisyonun degil, ne ile mesgul oldugun soruluyor.
 • ne müdürü okul müdürü mü? insan x firmasında x bölümünün müdürüyüm filan der. olmamış. bir gün emniyette müdür olursam asla müdürüm demem, ben polisim der geçerim.