şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kendine güveni tam, kendini iyi taniyan insanlarin yapabilecegi eylem. bazi seyleri oldukca kolaylastirir. karar vermek pek de zor degildir bu insanlar icin. arada derede kaldiklari pek görülmez. düsünürler ve gerceklestirirler.
  ne istedigini bilmemek gibi dertleri olmadigi icin disaridan hayat kolay görünür ama gercekte hic de öyle degildir. cünkü istemek yetmiyor bircok sey icin.
 • pazarlama evreninde pek bir işe yaramaz. onlar bildiklerini okur yine.

  -meraba, sizde bidi marka fc 546-s var mı?
  -size modellerimizi göstereyim ben buyrun
  -var mı
  -modelleri göstereyim?
  -var mı yok mu
  -buyrun modeller
  -kardeşim delirtme var mı yok mu?
  -modeller...
 • olan birden çok seçenek arasında kendince en mantıklı tercihi yaptığına inanmaktır.........
 • basiret sahibi olmak ve sorumluluk sahibi olmaktan sonra en gerekli meleke olsa gerek.
 • mutluluğun olmazsa olmazı. bunun bi alt basamağı, ne istemediğini bilmektir.
 • büyük uğraşılardan sonra tıp fakültesini kazanıp bu mesleği yapmak istemediğinizin farkına varırsınız.ne istediğinizi değil de ne istemediğinizi bilirsiniz.sonra bir tıp dalı olan çocuk psikiyatrisinin farkına varırsınız.artık deliler gibi istediğiniz bir şey vardır,ama bunun için tusta baya bir başarılı olmanız gerekiyordur ve hatta her şeyden önce istediğinizi yapabilmek için istemediğiniz bir yolu geçmek zorundasınızdır.ama artık hayal noktasına getirdiğiniz isteğin gerçekleşmesi için gecenizin gündüzünüze karışmasına ve hiç istemediğiniz o yolları arşınlamaya güç bulursunuz kendinizde.halbuki hayatınızda tek değişen şey artık ne istediğinizi biliyorsunuzdur
 • insana sonsuz bir iç huzur veren denge unsuru.
 • alternatif tercihin kaybettireceklerini baştan hesaplamak, görmek ve kabul etmek becerisidir.
  ne kaybedeceğiniz önceden kabul ettiğiniz zaman seçiminizin getirdiklerini mutlulukla kucaklayabilirsiniz .
  az kişinin sahip olduğu, hayran olunası bir özelliktir.
  karıştırılmamasını istediğim şey ise, diğer alternatiflerin farkında olmaksızın yapılan tercihin ne istediğini bilmek olarak tanımlanmasıdır.
  bu ne istediğini bilmekten ziyade cehalettir.
  gerçi belki de bütün kombinasyonlardan daha mutluluk verici olan budur, bilemiyorum.
  (bkz: ignorance is bliss)
 • bazi zamanlar insanı en mutsuz edendir. faraza efendim; ne istediğinden emin olmayan biri için bir 'şey' olmuş ya da olmamış çok da önemli değildir. bir miktar kadere razı olmayı içinde barındırdığından büyük mutsuzluklara yol açmaz. buna karşılık ne istediğini bilmek elde etmek için çaba sarfetmeyi, istenilenin olmaması durumunda üzülmeyi, olasılığının sıfıra yakın olması durumunda ise acı çekmeyi de beraberinde getirir. içinde farkındalığı barındırması nedeniyle insani açıdan doyum sağlaması tek kurtarır yanıdır zannımca.
 • hayatta başarılı olan çoğu insanın belkide sahip olduğu en büyük meziyet ,zaten bu bilince sahip biri etrafına aldırmadan başarılı olmak için o yolda ilerler...