• fetö soruşturmasının tamamen siyasi bir hesaplaşma olduğunu gösteren hakikat.

düşün ki sen bir terör örgütüne sahip olduğu tüm imkanları sağlıyorsun, sonra da "suç işlediler" diye onları yargılıyorsun. azmettiricinin kiralık katili yargılamasıdır bu.

bu teröristleri bulundukları makamlara yerleştirenler de en az onlar kadar suçludur ve bu soruşturma kapsamında yargılanmalıdır. gerçek bir demokraside olması gereken budur.

ama burası türkiye.
  • ya kandırıldım diyorum hala beni suçlu göstermeye çalışıyorsun.

darbeci, fetöcü ve laikçi düşüncesi.
  • eğer "kandırıldık" beyanı mahkeme karşısına çıkmaktan sıyrılmaya yetiyorsa, darbecilerin de aynı beyanda bulunmaları halinde serbest bırakılması gerekliliğini ortaya çıkaran, eşitsizlik.
  • "ne istediler de vermedik?" dediğinde "ne istediler de ne verdin?" demeyen bir millet varken yadırganmaması gereken durumdur.

hadi halk demedi savcılık makamlarını işgal edenler de "milletin hakkını, millete ait olanı sen nasıl ona buna verirsin?" demedi.

yani hukuk diye bir olgunun olmadığı yerde sadece güçsüz olan.yargılanır.
  • (bkz: besle kargayi oysun gozunu)

suclu karga miydi? yoksa kargaligini mi yapmisti sadece?
  • kandırılma "deadline" tarihi olarak 17 aralık 2013'ün belirlenmesinin sonucudur.

17 aralık 2013 öncesi:
    x- çete olum bunlar
    y- ne diyor lan bu değişik

17 aralık 2013 sonrası:
    y- kandırıldık, hainler, çeteciler
    z- ne diyo lan bu değişik

15 temmuz 2016 sonrası:
    z- biz de kandırıldık, hainler çeteciler
    y- hop orada dur, 17-25 aralık'tan sonra uyanmayan masum değil

x- e bi dakika neye göre deadline'ı 17 aralıkta çiziyoruz. balyoz, ergenekon hukuksuzlukları çok daha kanıtlı belgeliydi.
    y- o zaman bize de giriyor, öyle olmaz.
  • bizim toplumumuz için problem teşkil etmeyecek eylemdir. zira halkın büyük çoğunluğu gerçekten kandırıldıklarına inanıyorlar.
  • bu durumun sözde muhalefet tarafında hep gündemde tutulması, fetö'nün siyasi ayağının neden yargılanmadığının isim isim ısrarla hergün sorulması gerekirdi. kılışdar muhalif olsaydı tabi.
hesabın var mı? giriş yap