şükela:  tümü | bugün
 • sırtını halkına döndüğünü itiraf eden bir başbakan beyanı. bu ifadeleri hem cemaate hem de tüsiada farklı zamanlarda söyledi. halkın tüm kaynaklarını(zenginlikler, makamlar, mevkiler) peşkeş çektiği bu iki gurup başbakanın ipini çekmeye çalışınca, başbakan sırtını dönmüş olduğu halkı hatırlamak zorunda kaldı. ancak hiçbir zaman halkın karşısına çıkıp da "siz ne istediniz de vermedim" demedi, diyemedi... şimdi açlıktan fakirlikten kırdığı insanlardan kendisine destek olmalarını, arkasında durmalarını istiyor.... her yıl enflasyon farkı zammını yapmak zorunda olduğu milyonlarca çalışanı, milyonlarca emekliyi, asgari ücretliyi bu bir avuç zümrenin doymak bilmez iştahına harcadığını unutup hiçbirşey olmamışcasına kendisine destek olmalarını istiyor.

  ey başbakan, ağzınla kuş tutsan, iş adamlarının mülklerini bin kat arttırsan, bütün kadroları cemaate peşkeş çeksen dahi bunlara sen yaranamazsın.... bari bu kadar vefakar olan, sana karşı platonik bir aşk besleyen bu halka bu nankörler kitlesinin tüm zenginliklerini peşkeş çek sevgililer günü yüzü suyu hürmetine.

  (bkz: ne istediler de vermedik)
 • bunu diyen adam cumhurbaşkanı...

  söylediği grupta bugün terör örgütü listesinde aranan kişilerde kırmızı grupta yayınlanmıştır.

  tck'nin 220. maddesine terör örgütüne yardım ve yataklık suçtur.
 • bugünlerde tekrar akıllara gelen söz.
 • bir kişi çıkıp da, başka bir kişi ya da zümreye "ne istediniz de vermedik..?" şeklinde yarı sitemkar bir soru yöneltiyorsa, o ana kadar her istediklerini vermiştir demektir...

  eee, şimdi cemaat davası da başladığına göre, bu sözü söyleyen zamanın başbakanı, mahkemeye gelerek şahitlik yapmalı ve cemaate neler verdiklerini, hangi yasaları çiğneyerek, neleri peşkeş çektiklerini açıklasın...

  adaletin hızlıca tecelli edebilmesi için bu bilginin açıklığa çıkması elzemdir.

  başka hangi noktalarda cemaat yapılanması var olduğunu öğrenebilmek için de olmazsa olmazdır.

  evet sayın recep tayyip erdoğan açıklasın, "cemaate, ne istediler de verdi..???"
 • bu konuyu sürekli üstte tutmaya kararlıyım...

  tanım: "ne vermiş acaba" dedirten konu...

  (bkz: ne verdin açıkla)
 • şu anki devlet kademelerindeki el çektirilen görevli sayısına bakılırsa verilmeyen bi kulak arkası kalmış.
 • kısaca; devleti verdik ve şimdi geri almaya çalışıyoruz.

  devleti ve tüm imkanlarını veren kimdi acaba?
  balık hafızamızı tazeliyelim.
 • adam açık açık söyledi, gözümüze sokmuştu bide dillendirdi, ama yurdum insanı naptı, vay bu darbeciler, vay bu fetö, vay cemaat.. bir aklı selim de çıkıp demiyor ki, ulan zamanında, al gülüm ver gülüm yapmışlar, bütün bu fetöcüleri, türkiyedeki her kurumun içine, gene bu herif yerleştirdi, izin verdi, peşkeş çekti, şimdi araları bozulunca, ektiğini biçti, bu kadar basit. ama bu darbe girişimi üzerinden bile utanmadan mağdur edebiyatı yapabiliyor malum güruh ve koyunları. cehalet negzel la.

  onların küstüm boz yapışlarından en çok zarar alan kim peki? evet bildin.

  filler tepişir, çimenler ezilir.
 • bunu diyen sonra cehape paralel ile işbirliği yaptı diyor sonra da beni bir gülme alıyor.