şükela:  tümü | bugün
  • üç gündür çekitigim rezalet. tam da bugun ne izlicemi buldum ama yine izleyemedim.
  • şu anda yaptığım şey ve şimdi yatmaya gidiyorum. kafama sıçayım.
  • en iyisi sırayla başlamak, efsaneleşmiş olan dizi ya da filmle ilk adımı atmaktır.

önerilere kulak asılınması gereken durumdur.
  • (bkz: filth)
  • ne yesem diye düşünüp dakikalarca buzdolabına bakmaya benzeyen durumdur.
  • (bkz: beni tanıdılar siz kaçın)

ayrıca caddedeki milyon tane börekçi arasından hangisini seçeceğime karar veremediğim için börek almaktan sayısız kere vazgeçtiğim olmuştur.

aslında zaman zaman keskin spontan seçimler yaptığım oluyo, hem de pat diye. ama biraz bile düşünme payım varsa.. seçim yapmam gibi bir ihtimal: yok.
    evet, biraz sıkıntılı bir insanım.
    bak, sıkıntı olayından da vazgeçtim şu an. sıkıntılı değilim, terazi burcuyum. bu yetmezmiş gibi, doğum haritamın ortasında değişken ötesi yengeç burcu kendi bağımsızlığını ilan etmiş. bence bunlar hep o yüzden oluyo. valla.
  • iki tane siktiriboktan yirmi dakikalık sitcom izleyip de "aabi çok alıştım ben yea, film izleyemiyorum artık" tribine giren tipler kadar acınası bir durumda olmaktır.

(bkz: unutulmayan üşengeçlik eylemleri)

şimdi belki alakasız olacak ama dövme yaptırmak isteyip de karar veremediği için yıllardır içinde öküz gibi bi ukteyle yaşayan insanlarla da benzeşmektedir bu tipler.
  • nasıl böyle bir şey yaşıyorsunuz anlamıyorum ben. o kadar çok izlediğim film var ama şu dakika bile izleyecek film bulabilirim. ızle izle bitmiyor
    benim gibi çok film izleyen birinin bile izlemediği cok film var. ben zaman yok diye izleyemiyorum şu sıralar. siz film bulamamaktan şikayet ediyorsunuz. vay anasını büyük lüks.
  • psikolojide buna saplantı derler. kişinin en sevdiği şeyleri bilmesi, sıralaması ama buna rağmen izlememesi, okumaması veya sonraya bırakması halidir.
    en iyisini; izlemek konusunda kendine prensip edinmiş izleyici, zamanla en iyilerini kafasında toplar ve sıralar. ama zamanla: en iyisinin, en iyisi diye kendini tekrar tuhaf bir sıralamaya koyar.
    ve bu durumda izleyenin, genel geçer durumdan sıyrılarak farklı olmak isteği ağır basarken durumda en çok zevk aldığı eylemler işkenceye dönüşür.
    çözüm: kendini olabildiğince bu duygu durumdan uzaklaştırmadan ve yargılamalardan uzak tutarak fetişist davranmasıdır.
    yani herkes onu izleme gereği duymuyor ve sevmiyor yerine ben onu seviyorum ve izlemeliyimi kafasına sokmasıdır.
    bir karaktere dönüşmek mi istiyorsun yoksa normal mi olmak istiyorsun?
    -kendini abartmadan-

+sadece ne izleyeceğime karar veremedim.
    -hayır öyle değil...,
  • sözlükte abuk subuk başlıklar açmakla sonuçlanır.