• moderatörlere sesleniyorum; başlığı lütfen düzeltin ya da türkçeyi düzgün kullanmayan kişileri yazar yapmayın.

başlığı doğru şekilde düşünüp yorumlayacak olursam; aşkı uğraşarak bulamazsınız, beklemediğiniz ya da umudunuzu kaybettiğiniz anda o bir mucize gibi sizi bulur, diyebilirim.
  • uğraşsan da uğraşmasan da fark etmez. bir gün bir yerlerde karşına çıkar. meseleler bitmez hayatta. aşkı bulursun, uyumu yakalamak zordur, uyumu yakalarsın sağlık sallanır. biraz kendi haline bırakmak iyidir bazen.
  • insanoğlunun çalışarak,didinerek,hırs yaparak elde edemeyeceği sayili şeylerden biridir aşk. o sizi seçer,siz onu seçemezsiniz. eğer söylendiği gibi gerçekten varsa.
  • leyla ile mecnundaki ismail abinin gemisi geldi biz hala bekliyoruz...
  • bana bir çocukluk anımı hatırlattı: küçük yaşta oruç tutmaya heveslendim. nedir, nasıl niyet edilir kurallar ne öğrendik. en önemli detay da orucunu unutup yemek yiyen kişiye meleklerin unutturduğuydu ve bu orucu bozmuyordu. sonra niyet ettik allah rızası için oruç tutmaya!

iyi de arkadaş ben 6-7 yaşında ya var ya yokum. öğlen karnım acıktı. bir de o sırada kardeşimi bakkala götürüp çikolata almıştım. kendime de aldım iftardan sonra yerim diye ama vakit geçmiyor! aklıma oruçlu olduğumu unutup bir şey yersem günah olmadığı geldi. açtım çikolatanın ambalajini koydum önüme bekliyorum ki unutayım da huzurla, gunahsizca yiyeyim.

heyhat! unutamıyorum. ben çikolataya bakıyorum çikolata bana. en son anneme gittim anlattım durumu. annem de "öyle sürekli bakıp unutayım dersen unutamazsın, başka bir şeyle ilgilen, o zaman aklından çıkıp gider hemen." dedi.

"aşkı aramak" oruçlu bir çocuğun, çikolataya gözlerini dikip orucunu unutmaya çalışmasına benziyor.

aramaktan vazgeç, belki melekler karşına bir çikolata çıkarır.
  • ugrasilsa da.
  • lan ne aşkı ya..

aşk var mı hele bir onu öğren önce.

bak şimdi. senin bir hayalin var. gençsin körpeciksin. heyecanlısın. için içine sığmıyor. o hayalin için neler vermezsin ki. aşk dediğin şey de aynı duygu. kafanda, içinde büyüttüğün, hayal ettiğin bir durum. birazda akıl dışı bir iş. daha doğrusu mantık dışı.

hayalinin peşinden koşar yaşar veya yaşayamazsın. seni hayalin aldatmaz yada sana güven verip sonra mahvetmez.

aşk dediğin şey karşı cinse duyulan bir durum.( en azından burada öyle) bu çok tehlikeli. olmayan bir şeyi kafanda kurarak var ederek sonrada kendini kendin olmaktan bile çıkartabilecek bir canavara dönüştürmek.

bırakın bu işleri. sevin yeter. saygı duyun, eğlenin, gülün. ama o kadar. adına aşk deyip çok uç şeyler hayal etmeyin. herkes insan işte. bazısı çok güzel evet ee? buna mı aşk diyorsun? yıl 2020... bu kafaları değiştirin gençler.

ilişkinizi, hayatınızı bok etmeyin. üzülürsünüz. üzerler...
  • arayanlar bulamayacaktır, bulanlar hiç aramayanlardır.
  • -de, -da ekini ayrı yazmayanların uğradığı bir çeşit lanettir. imla kuralları klavuzu bir gece suda bekletilir ve bu su içine fısır fısır üflenerek içilir ise gönül gözü açılır, kısmet bağı çözülür. sabahleyin kapıyı ilk çalana muhabbet duyulur, karşılık bulunur.
    kapınızı ilk çalan kapıcı hüseyin efendi falan ise, orası beni değil sizi ilgilendirir. idare edeceksiniz gayrı.
  • olmayan şeyi bulamazsın zaten. fizik ve matematik kurallarına aykırı. biyolojik olarak yanılsama. kimyasal olarak hormonların insan denen canlıyla gerçekdışı reaksiyonu. tüm sosyal bilimler bakımından bu yanılsamaya palavrasal anlam katma. tıbbi olarak sakınmamız gereken viroid hastalıkların başı. ekonomi ve maliye olarak çöküş. dini olarak kimin umrunda. hukuksal olarak seyir eyle cümbüşü. tarihe göre mal alım satımı, mecelle, 3 kere boş ol, siyasete göre işe yaramaz first lady, kuması olmak felan. ve bunlar daha en güzel tarafları. uzar gider daha yoksa. sonrakiler daha kötü hani. başlıyayım mı tecavüzcüsüyle evlendirmelerden felan?
hesabın var mı? giriş yap