şükela:  tümü | bugün
 • portal of i albümleri metalstorm.net sitesi tarafından 2012 yılının en iyi 4. albümü seçilmiş.

  forget not şarkıları : http://www.youtube.com/watch?v=dsh9xztcfrk
 • opeth'in ilk yillarindan muhtesem esintiler sunan, son yillarda dinledigim en ozgun, duygusal atmosfer olayinda zirveye oynayan ve kisilikli sound'a sahip deneysel ekstrem olusumlardan biri.

  igrenç bir espri ile ozetleyeyim: ne obliviscaris'miş be arkadaş!

  dinleyin dinletin...
 • latince emir kipinin olumsuz şeklidir. "unutma!" demektir.
 • uzun zamandır hiçbir grubu bu kadar beğenerek dinlediğimi hatırlamıyorum. aşırı yoğun geçen ve hafızamdan komple silmek istediğim nöroanatomi kuruluna çalışırken keşfettiğim bu grup kuruldan bana kalan tek güzel şey. yalnızca 2 albümlerinin olması ise çok üzücü.
 • opeth'in brutallerinin kafa siktiği, "clean"lerinin ise baydığı ortama peygamber gibi inmiştir. sen ne sağlam bir grupmuşsun öyle?

  https://www.facebook.com/neobliviscarisband
  http://retro.grooveshark.com/…e obliviscaris/902283
 • and plague flowers the kaleidoscope” isimli şarkıları avustralya’nın en prestijli konservatuarlarından sydney conservatorium of music’te ders olarak okutulacakmış.

  http://www.youtube.com/watch?v=amoradncixg
 • yakin bir zamanda "the portal of i" albumuyle kesfettigim mutesem gruptur.

  albumu ilk kez (ve bastan sona) dinlerken izlenimlerim sirasiyla:

  - aa black metal'mis
  - yok lan bambaska bisey bu!!
  - bassci cok iyi lan!!!!!!!!!!!!!!! kim bu herif????
  - kemani daha iyi mix'leyebilirlermis
  - biri su kemani sustursun...
  - (and plague flowers the kaléidoscope) yok yok vazgectim sakin kimse o kemani susturmasin!

  dinledigim en ilginc ve en iyi gruplardan biri. sarkilar cok uzun (ortalama 10dk) ama iyi ki de o kadar uzun... hatta kisa sozun uzunu: cok iyi!
 • opeth'den çok farklıdır bu grup ama opeth'in ilk albümlerindeki tadı belki de fazlasını ne obliviscaris'de bulabilirsiniz, çok kalite gruptur bu açıdan. and plague flowers the kaleiodoscope şarkısında da fazlasıdır portal of i albümü, sadece bu şarkıyla da indirgenmemelidir. buraları çok entry dolduracak zamanla, buralar çok değerlenecek ama şimdilik ikinci albümlerini bekleyelim heyecanla, zamanla onları da görürüz zaten.
 • yeni albümleri citadel ile şurdan legal olarak dinlenebilecek progresif metal grubu. ilk dinleme sonrası albümün ikinci şarkısı painters of the tempest (part ıı): triptych lux, şarkıya neresinden girilip bir süre dinlenirse farklı tatların alınabileceği bir müzik kumkuması gibi geliyor bana. portal of i'dan sonra yine bolca dinlenecek, yılın en iyi albümlerinden birini yapmışlar.
 • müziklerini ders olarak veren öğretmenin ağzından; "musicians deserve to hear the music of ne oblıvıscarıs, and the music of many other metal bands, in order to appreciate the compositional complexity that lies within it, no matter what their musical tastes."

  kaynak