şükela:  tümü | bugün
 • haluk ulusoy, turkiye futbol federasyonu baskani oldugu zaman soylemisti bu sozu. trabzon'da fenerbahce'ye tas atilmisti ve futboldan en yetkili kisi bunu soylemisti. yani sahaya silah sikilmadigi surece sorun yok bu ulkede. evet fenerbahce de yapti bunu galatasaray da, trabzon da, digerleri de. ama temel mantik bu zaten. birisi olmedigu surece hersey mubah bu ulkede. (bkz: türkiye'de insan yaşamının değeri)

  (bkz: http://blog.milliyet.com.tr/…i-/blog/?blogno=101459)
 • bugünün tohumlarını 20 sene önce eken söz.
 • 16 yıl evvel, henüz adaletin bittiği(!) yerde anarşinin başladığı şike davasından çok önce yine trabzon da fenerbahçe teknik direktörü otto bariç in sırtına taş atılmasının ardından dönemin trabzonlu ve galatasaray kongre üyesi futbol federasyonu başkanı ulusoy un sarfettiği cümle. fenerbahçe otobüsüne pompalı tüfekle yapılan saldırı sonrası direk aklıma bu cümle geldi.
 • "bir dönem türk futboluna yön veren stankoviç, parreira, otto bariç, ivic, miloş militunoviç, veselinoviç ve vahid halilhodziç gibi teknik adamların yardımcılığını yapan cemşir muratoğlu, beşiktaş, fenerbahçe ve trabzonspor’da yaşadığı unutulmaz hatıraları hürriyet”e anlattı...

  “otto bariç, anılarımda ayrı bir yer tutuyor. 11 şubat 1998’deki trabzonspor-fenerbahçe maçında sırtına gelen taşla kendisini yere atması profesyonellik değil, çok ayıptı.”
  “trabzon vugrinec’in golüyle 1-0 öne geçtikten sonra tribünden otto baric”e bir taş atıldı. üzerinde palto olduğu için beline gelen bu taşla yere yıkılması abartıydı. fenerbahçe sahadan çekildi, trabzon hükmen kazandı. aslında karakteri böyle bir şeye müsait değildi. ama o an yanlış bir karar verdi sanıyorum.”

  gibi bir demecten sonra daha da hak kazanan söylem. liseli veletler yine mağdur tabi.
 • zaman zaman hatırlanması gereken tarihi bir söylem, bahane, koruma.
 • durup dururken aklıma gelen soru.