• hafızam silinse yada çocukluğuma dönsem.

acıları hatırlatan bir soru.

edit: yine mutlu olamazmışım. öleyim madem bu hayattan daha kötü değildir ya.
  • asrın lideri şak diye dolarları bozdursa, kur düşse dolayısıyla ekran kartı fiyatları ucuzlasa sözlükteki en mutlu insan olabilirim
  • ilk okul yıllarımın net en mutlu yıllarım olduğunu lisede kafamı kaldırıp üniversitede tokadını yediğimde anladığım dönem.

keşke o senelere dönüp hiç büyümeden her gün evde deliler gibi bilgisayarda oyun oynasam veya tekrar 1 liraya tost + ayran alsam ergen aşklarımı tekrar yaşasam ve anne ,babamı evin kapısından girdiğimde görebilsem..
  • her insanın ortalama bir mutluluk düzeyi vardır.çok büyük bir olay da olsa daha sonra mevcut mutluluk seviyesine geri döner.o yüzden mutluluğun define bulmak gibi olan günümüzde illaki bir şeyin olması gerekmez.fıtrat meselesi diyelim.
  • mutlu olmak için böyle beklentiler içinde bulundukça mutlu olmadık olmuyoruz olmayacağız
  • spesifik olarak nefret ettigim kisinin surunmesi, surundugunu gorebildigimi bilmesi, hatta o perisanlik icerisindeyken etrafta olmam, turlu sekillerde asagilanmasina, aciz hale gelmesine sahitlik etmem, firsat olursa yuzune kinimi kusmam ve dinlemeye mecbur olmasi ve son olarak pismanlik icerisinde olmesi.

evet olumune nefret ediyorum ve tum bunlar beni oldukca mutlu eder.
  • biz kendi içimizde kurduğumuz saplantılar arasında kayboluyoruz, ruhumuzun basit beklentilerini ne anlıyor nede yerine getirebiliyoruz.
    zoru isteyen basit mutlulukları görmezden gelen beyinsel faaliyetleri mantığı biraz törpüleyebilirsek mutluluğu bulabiliriz diye düşünüyorum.
  • 2016 mercedes marka sport bi aracım olsun
    aylık 5 bin lira gelirim olsun
    üniversite yaşamım sonsuza denk aynı tekrar etsin(yaşlanmayalım yani)

bunlar sağlansa mutluluktan uçardım
  • hem iş bulup hem de tezimi bitirirsem mutlu olurum.
hesabın var mı? giriş yap