şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ağır bir şarkının, ağır bir giriş cümlesidir..
  • hüznü en yalın biçimde anlatan şarkı.
    "kederli bir akşam içmişiz sarhoşuz hepsi bu."
    ...
  • ahmet kaya 'nın hep sonradan şarkısının içinde geçer bu cümle.
  • leyla ile mecnun dizisi için biçilmiş bir repliktir bu. hep mecnun leyla'ya bunu söylesin diye bekledim şöyle vurucu bir sahnede.
  • ( ve olaylar gelişir)

(bkz: hadi siktir git şimdi ananın amına doğru)
  • "ne sen leyla'sın ne de ben mecnun..
    biliyorsun..
    eksik hep bakışlarımızda bir şeyler..
    zamanın sıkıştırmalarından korkuyoruz..
    beklediğimiz mucize başımıza gelmezse de tüm ümitler birden ve aniden tükenirse diye kendimizi dolduruşa getirip asıl mucizenin "biz" olduğuna inanmaya çalışıyoruz..

ondan kadeh aralarında, şarkı kenarlarında birbirimizi aramamız..
    ve bulamamamız da ondan..
    çünkü biliyoruz..
    "kederli bir akşam, içmişiz sarhoşuz hepsi bu.."
    "hüzünlü bir akşam, susmuşuz durgunuz hepsi bu.."
  • sesleri sustur. hadi ben bensiz geleyim sen sensiz...
    herkesin ayran icip ayrı dusmemize sebep oldugu tum tuglaları yık.
    tum bahanelerden soyun. tum imkansızlıkları sil at.
    tum hırsı, kini, nefreti, yalanları sil.
    hicbiri olmamıs gibi, sen beni bu kadar kırmamıs gibi, senin cocuklugun yokken ve bir kadın sacı sacına degmemisken benimle ne yapacagını bilemeyim beni en derinden kırmamıssın gibi olsun.
    en basına gitmeni istiyorum.
    tum sesleri sustur. cok ses var, seni duyamıyorum...

simdi iyi dusun ve anla: ne sen mecnun sun ne de ben senin leylan. yanlıs bir hikayedeyiz, bizi yeniden yazsınlar...
    bunca zaman oldurmadıysak sebebi var.
    ben seni eskisi kadar sevemeyecek kadar cok kırılmıstım, sen haric her yeni umudu miladım saydım. sense guvenmiyordun bana artık, yıktın, doktun, cignedin, ezdin, gectin.
    her olmus seyin bir nedeni var.

icimde yok sana kinim.
    ve dahası cok zaman yalnız seni sevmenin tortusundan otesi de yok kalbimde...
    arama beni.

yanlıs bir mecnun sun, git kendi leyla nı bul...
    yanlısın bir leyla yım, kendi mecnun umu gun gelir belki bulurum..

huzunlu bir aksamda biraz da icmisken biraz birbirimizi aramısız, hepsi bu.
    uzatmaları oynuyoruz. ama birbirimizin esas adamı/kadını olmaktan bir hayli uzagız.
    oyle olsa yan yana demleniyor olurduk...
  • gözünü kapatıp dinlesen moda ayak uydursan hüznü elinle tutarsın öyle içli şarkı.bonzlu olsan kafana sıktırır orası apayrı
  • sıkılan dudaklarını fark edince utanıp saklanırdı çocukluğum. öyle havasız kalır, boğulurdu ki içim bütün kıvılcımlar öylesine sönerdi ki, bir daha güneşi görmeyeceğime yemin edebilirdim. şimdi ne ben sana gel derim ne de sen bir gün kapımı çalıp bak ben geldim unut her şeyi dersin. anlatıp bendeki seni sana tek solukta basitçe çirkince bütün kelimeleri bitirmek istemedim. her an bitecekmişsin senden hiç kalmayacakmış gibi korktum. gayet de haklı yer etmiş o korkular. günü geldiğinde sıçratmış uykudan, hayatı da bir nebze sorgulatmış. ama hak ver bana adım adım gidilmiş her yerimden, fazla yılgınım.