• bir dönemin popüler dolmus yazilarindandir, ancak popülaritesi 'gözde' 'hep gözde' 'yine gözde' yi geçememistir.
  • uğruna yaşamaya değen şeyler listesinde ilk sırada gelişinin
    açıklığıyla ters orantılı senlilik ve sensizlik çelişkisi ...
    mücbir sebepten değil acılarım
    tamamen ağır ihmal.
    ama yinede inhisari yaşamak istemiyorum acıları,
    seni ve sensizliği...
    hayat içinde ki çapraz koşularda yenik ;
    az biraz mağrur
    ve çoktan az hüzünlü geçecek zamanların korkusunu yaşıyorum usulca.
    bırakamıyorum senle üç fındığı yarı yarıya paylaşıp
    yine üç fındık yemenin adilliğini,
    ve güneşe doğru hapşurup sana gökkuşağı yapmanın
    yüzünde bıraktığı gök kuşağından renkli gülümsemeyi...
    bu hayatın bütün talihsizliklerine rağmen
    senle olmak
    senle yani
    yani dünyanın güneşe dönük en güzel yüzüyle olmak
    yinede vazgeçilmez
    bana ve sana rağmen...
  • "sen"sizmiş gibi, tüm "ben"liğimi sana adayarak
    yepyeni bir "biz"in peşinde(yim)... demektir.
  • kisinin kendi maneviyatinin yetersizliginden kaynaklanan, sacmaligin daniskasidir.(bkz: yok boyle birsey)
  • sevgiliden ayrılınılamaması durumunda soylenen, gitgide kanserlesmeye mahkum ilikilerde sıkca kendini duyuran bir söz. allah belamı verse de kurtulsam da denir bazen.
  • (bkz: araf)
  • sevgiliyle böyle bi durum varsa zurnanın zırt dediği yerde ayrılınır, sonra da bir süre acı çekilir geçer gider. ama ya anneyle babayla varsa? anne bu "olmuyor, yapamıyoruz, en iyisi görüşmeyelim" de denmez ki. kavgaları edip edip sinir stres çekiyorsun, sonra mecburen barışıyorsun, sonra yine aynı şeyler. doğumdan ölüme kadar ebeveyne maddi-manevi ihtiyaçta bırakan kültürünüzü ben sizin... sonra etraf travmalı insandan geçilmiyor. ne vardı kediler gibi bi süre sonra yavrusunu tanımayan cinsten olsaydık? çözüm doğada bence.
  • "ne seninle ne seninle" bıkmışlığından bir önceki, "ne sensiz ne sensiz" vazgeçilmezliğinden bir sonraki yani yolun yarısını bitirmiş, bitecek bir aşk serüveni seviyesi..
hesabın var mı? giriş yap