şükela:  tümü | bugün
  • günümüzün en büyük ilerleyen hastalıkları arasında obezite de vardır. bunun yanında geri planda kalmış olmasına rağmen, ciddi bir sorun olan zayıflık da mevcuttur. insanların zayıf olması obez olmasından iyidir mantığını geride bırakarak, bki değerinin referans aralıklarda olmasına dikkat etmeliyiz. bunun için doktor kontrolünde, diyetisyen eşliğinde sağlıklı kilo alması tavsiye edilen insandır kendileri.
    gainer diye de bilinen karbonhidrat, protein tozları kullanıyorum ya da günde 3000 kalori bile alıyorum ama kilo almıyorum diyorsanız, metabolizmanızla alakalı bir durum söz konusu olabilir. bunun için hormonal kontroller yapılması gerekmektedir. eğer bir problem yoksa farklı yöntemler elbette mevcut. spor yapanlar, genellikle vücut geliştirme çalışması yapanlar karbonhidrat açısından zenginleştirilmiş tozlar kullanmaktadır. bu şekilde kilo alma yöntemini benimsemiyoruz. ani kilo alımları, nasıl obez bir insanın ani kilo vermesi sonucu oluşan riskler varsa, bu şekilde daha da fazla özellikle kalp krizi riski taşımaktadır. bu yüzden uzman kişiler tarafından desteklenmelidir. ayrıca özel öneriler için yeşili yakabilirsiniz.
  • nutella kavanozunda boğulasıca.
  • bu amk insanının "ayh çok yedim" dediği porsiyonlarla kuş bile doymaz. dingil. yalan söyleme bari.
  • yediği şeylerin niteliğinde bir sorun vardır.
  • (bkz: ishal)
  • genelde hatun kişilerde denk geldim ben bu insan tipine. hep dert yanar, mızırdanır kilo almak istiyorum diye. bakarsın cidden de çok zayıftır. "ya ne yiyorsun" falan diye derdini paylaşma amaçlı muhabbete girersin. "ya işte her şeyi yiyorooom" der. ilerleyen saatlerde hadi bişiler yiyelim dersin. normal bir porsiyonu bile vıdıklar durur karşında ve genelde tabağın yarısı bile yenmemiş olur. "e ama sen çok az yiyorsun kilo alamazsın ki" dersin. "ama doydooom" der. "zorlaman lazım kendini, bi süre zorla bak sonradan istemesen de yersin" dersin. "ay yok midem bulanıyo beneeemmm" diye mızırdanır. böyle kendisi gibi çok zayıf olup da zorlayarak ve gece yemeleriyle istediği kiloya erişen arkadaşından örnek verirsin "ayy yoooook yiyemiyorooom" şeklinde yakınmasına devam eder, siktir git demek istersin ama sadece o bakışla yetinirsin.
  • zaten zorlukla tamamladığı kiloların 8'ini askerde bırakmış olabilir. hor görmeyin. yumruğu serttir.
  • kronik ishal olmuş olması kuvvetle muhtemel insan.
    acil şifalar.
    maddenin korunumu kanununu da yanlış anlamıştır ayrıca.
    o yedikleri durup dururken yok olmaz.
  • aslında hiçbir şey yapmıyordur. çok gördüm bunlardan... "yiyorum ama kilo alamıyorummm" der; beraber yemeğe gidersiniz. sen makarna istersin, o ızgara et ister. sen tabağı siler süpürürsün o yarım bırakır. sonra bir de tatlı yiyelim üstüne dersin. "ayhhh bu saatten sonra yiyince benim mideme doknuyor" der... sen tatlıyı da yersin. ardından "birer kadeh daha bir şey içelim mi" dersin, "ayh bana bir kadeh yetiyor, fazlasını içemiyorum, sarhoş oluyorum" der. sonra da "ne yapsam kilo alamıyorum" diye mızmızlanır da mızmızlanır!!! hayatında sadece bir defa mesela iki hamburgeri üstüste yemiştir. "e bir şey yemiyorsun, o yüzden kilo alamazsın tabii" deyince de dön dolaş bu aynı hikayeyi anlatır durur. özetle tiksinilesi insan tiplemesidir.