• bir müslüm gürses şarkısı. öyle sıradan değil, hakkaten güzel, altyapısı, sözleri sağlam bir şarkı. öyle bir başlar ki 5. senfoni girecek sanırsın. sonra baba başlar sesinin tüm karizmasıyla. takdir etmemek, şapka çıkarmamak imkansızdır.

(bkz: seviyorum iste var mi diyecegin)

sözleri de çok güzel, buyrun:

duydum ki vefasız, incinip küsmüş
    kırılsa ne yazar kırılmasa ne
    bir selam yollardı, onu da kesmiş
    darılsa ne yazar, darılmasa ne

ben keder üretir dert yaratırım
    aleme ibrettir her bir satırım
    kırk yılın başında halim hatırım
    sorulsa ne yazar sorulmasa ne

sorulsa ne yazar sorulmasa ne

benden uzak olsun ersin murada
    dilerim sultanlar çıksın bahtına
    layık olmadığı gönül tahtına
    kurulsa ne yazar kurulmasa ne

not: uzun yolda çok iyi gider bir de. kamyoncuları çok iyi anlıyorum.
  • ozer atik'in yok boyle bir sey albumunden hos bir parca. nakarati ise ayri bir guzellikte.

gözlerimiz gerçekleri görüyor mu bilmiyorum,
    alınyazımız bitişir mi bir yerde hiç sanmıyorum.
    bir rüya gördük önce yanyanaydık,
    uyandık, uyandırıldık en sonunda.
    hiç olmayacak bir duaya avuç açtık,
    anladık anlatıldık en sonunda.

dalgalar vuruyor kıyılara
    sen bambaşka bir şehirde
    beni seviyor olsan ne yazar.
    yasaksın sen bana
    uzaksın sen bana
    seni sevmek ve sen yasaksın bana.

rüzgarlar vuruyor yüzüme
    ben bambaşka bir şehirde
    seni seviyor olsam ne yazar?
    yasak değil miyim ben sana?
    tuzak değil miyim ben sana?
    tutsak olsam da ben sana ne yazar?...
  • insana acayip bir özgüven, motivasyon aşılayan şarkı.

"kırk yılın başında halim hatırım sorulsa ne yazar, sorulmasa ne..."

arabeskin böyle bohem de bir ayağı var. bacaklarını kırarım senin üslubu içermeyen. o fena işte.

itiraf: tamam, biraz alkollüyüm ama olabilir böyle şeyler. değil mi?
  • niyet ettirir allah rızası için depresyona girmeye. usta' da aynı etkiyi gösterir. etkinin şiddeti aynıdır kişiden kişiye değişmez.
  • şarkının tek kusuru, çok bilinmesi, çok sevilmesi ve çok istek almasıdır. bir konfeksiyon mesaisinde dinlenebilecekken, insanların ilerleyen saatlerde kabuklarını kırdıkları bir ofis sabahlamasında da karşımıza çıkabilir. o yüzden pek sahiplenip, içselleştirmeyiz ama yine deli gibi severiz, ruhumuzda var.

not : göçmen pazarından alınmış analog fm radyonun cızırtısıyla, kayalıklarda oturarak dinlenir.
  • ismet topçunun nasıl bir bağlama erbabı olduğunua bu muhteşem baba şarkısının girişinde tanık olabilirsiniz. ismet topçu -baba'nın yerini tutmasada- güzel söyler, çalarken kendinden geçer. kısaca ismet topçu iyi besteci, iyi virtüözdür. bu şarkı evlat ve biz babadan böyle gördük ile birlikte baba'nın triosudur.
  • son iki uc gundur kafamda gezinip duran sarki. neden blimiyorum zaman hizli akmaya basladiginda oluyor boyle, yakalayamayinca ensesinden, zaman yerini bu sarkiya birakiyor.

zamani yavaslatan bir hali vardir belki, bardaga buz atmak gibi...
  • daha önce sadece 1 kez yazılmış, bence daha fazlasını hak eden bir özer atik şarkısı.

sahne performansından çok stüdyo kayıtını seviyorum. hatta çok seviyorum, öyle güzel bir şarkı. dailymotion linkini youtube'da bulamadığım için attım.

pek yeni şarkılar yapacak gibi görünmüyor ama underrated kalsa da umarım bir şeyler üretmeye devam eder. hem ses rengini, hem de sanatçı kimliğini çok beğeniyorum. ayrıca kendisinin yazdığı sözler muazzamdır, bunun için şarkılarına bakmanız yeterli.
  • müslüm babanın babalığını kanıtladığı şarkılardan biridir, olayın başka söze ihtiyacı yoktur. iyi temennilerle hak etmediği mutluluğu bile bulması istenir sevilen kişinin ama bulsa ne yazar bulmasa ne demesini de bilir. babaya neydin ne oldun şimdi dedirtir ama baba babadır...
  • "kırk yılın başında halim hatırım
    sorulsa ne yazar sorulmasa ne"
hesabın var mı? giriş yap