*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: kişelemek)
 • facebook'da da herkesin birbirine göndermeye başladığı video.
  tahtaya baksana,ben öörtmenmiyim çıkışı çok komik...(mavi-beyaz pötikare kısa kollu çocuk söylüyor,zaten videonun yıldız performansı da ona ait...sanırım adı mehmet...)
  28 no'lu t-shirtli ufaklığın masumiyeti de ayrı bir detay...
 • ilk izlenişte anlaşılamayacak ama iki ya da üçüncü seferde hem anlayıp hem de yarılınası cocukların oldugu video..
  olayı nereden tutsan sevimli ve komikler ama ben en cok ufaklıgın(en ufak ve geride duran) video yu komik yapan, çıkardıgı fon muzigi tadındaki sesin hastası oldum..
  bir de bu yastaki cocugun "ne zaman didim hacı" gibi bir cumleyi kurabildigine bakarsak nasıl bir ortamdalar neler yasıyorlar baya bir merak ediyor insan
 • öğretmenine suçsuz olduğunu kanıtlamaya çalışan çocuğun dramı.
  "tahtaya niye bakmıyon hacı, bana niye soruyon ben öğretmen miyim",
  "hacı ben sana hiç ödev söyledim mi, ne zaman dedim hacı?" repliklerinin yarıcılığının yanısıra arkadaki iki çocuğun sürekli "öretmenim nooolur, nooolur, öğretmenim nooolur" şeklinde sayıklamalarındaki sinir bozuculuk da ayrı bir konu.

  http://www.dailymotion.com/…ne-zaman-didim-hacy_fun
 • zannımca "hacı" sözcüğünün bir hitap şekli olarak değil, bir erkek ismi olarak kullanıldığı videodur.
 • yeni jenerasyonda öğretmenleri hiç takmamazlık, onlara karşı saygısızlık olacağı şüphelerimi alıp götüren videodur. biz bile o kadar yalvarmadık hacı.
 • dikkat edilesiler: 22-25sn. arası;olağanüstü çeviklikle hareket eden el-kol-yüz üçlüsünün ortaya çıkardığı görsel şölen,42.sn;hareket eden uzuvların çevikliğine taş çıkartan hızda sarfedilen,videounun başlığına da esin kaynağı olan o meşum söz: 'ne zaman didim hacı'.
  yaşanan husumetin ve de elbetteki videomuzun baş aktörlerinin arkasındaki 2 yan elemana dikkat:vatandaşların video boyunca yalnızca bir cümle yardımıyla sızıldanmaları ve tartışmaya hiçbi şekilde dahil olmamaları,onların olayla alakalarının olmadığını ve birileri tarafından 'ağlama ekibi' olmakla görevlendirildiklerini getiriyor akla.nitekim tartışmayı seyirler iken anlıyoruz ki bu,ona buna görev biçen kişi,hayınlık ve çirkeflikle bezenmiş yüzüyle kareli gömlekli çocuktur.iddia ediyorum;bu videonun günde 10 vakit izlenmesi her türden rahatsızlığı kovuşturur fakat esmerin ifadeleri tehlikeli zira bu ifadeler gün içinde belirsiz periyotlarla hatırlara düşerse eğer işte o zaman enbiçokresmi devlet binalarında bile kahkahalarınıza engel olamaz ve elaleme madara olursunuz.
 • bu videodaki ortada kareli gömlekli çocuk zileli deli cemal in küçüklüğüdür. özellikle "ben öğretmen miyim" derken dikkatli izleyin göreceksiniz.
 • son dönem facebook videolarından biri

  herkes yarılarak izlemeye devam ediyor ama bu video yararken biraz da düşündüren bir video

  bir ögretmen düsünün ögrencileri (cocukları) ona yalvarırken, birbirlerini yalancılıkla suclarken, aglarken vs bu cocukları videoya cekmekle mesgul. kendi kendine egleniyor resmen o cocukların davranısları ile ilgilenmesi gerekirken.
  bunun üzerine bir de bu görüntüleri paylasım sitelerine yüklüyor cünkü olay ona komik geliyor. o cocukların internet kullanmaya basladıgında kendilerini videolarda görünce ne hissedecegini hiç düşünmüyor. cünkü o görevi olan ögretmenligi hic umursamıyor.

  son olarak sunu da acıkca söyleyeyim ordaki cocuklardan biri benim akrabam, komsum vs olsa gidip o ögretmeni bulup bakanlıga sikayet ederdim.
 • mehmet en sonunda hacıyı öğretmene ispikliyor. meğer hacı ablasını kişeliyormuş. vaauuuuvvv.