şükela:  tümü | bugün
 • ogc nice'te forma giyen 1996 doğumlu hücuma dönük orta saha oyuncusu. önceki hafta evian karşısında 87. dakikada oyuna girip son dakikada galibiyeti getiren golünü attı.
  fransa'nın 17 yaş altı milli takımında da forma giyiyor. özellikle italya'dan bazı büyük kulüplerin ilgisini çektiği söyleniyor. önümüzdeki dönemde gelişimini takip etmekte fayda var.
 • arjantinli bir anne ve fransız babanın çocuğu olarak 1996'da dünyaya gelmiş yetenekli fransız forvet. nice takımında forma giyiyor kendisi. frans amilli takımının son zamanlarda siyahi olmayan yetenekli gençlerinden biri. diğeri de lucas digne. bu maupay denen çocuk 4-3-3 'ün ilerideki 3'ünün her yerinde oynayabiliyor. tabii forvet yetenekleri öyle çok iyi değil. forvet arkası ve kanatlar ona daha uygun gibi görünüyor şimdilik. süratli ve top kontrolü iyi görünüyor şimdilik. ağır bir sakatlık geçirdi ve uzun bir süre sahalardan uzak kalacak. bakalım bu sakatlık onun gelişimini nasıl etkileyecek. fransızlar kendisinden çok umutlular ama bu yaşta geçirilen ağır bir sakatlığın çok büyük etkileri olabilir.
 • yeni keşfettiğim bir isim.kalitesini belli ediyor.izlemekten keyif alacağımı düşündüğüm fransız yıldız adayı.
 • 20m pound bonservis ile brighton’a transfer olup 4 yıllık sözleşme imzalamış.
 • (bkz: neal maupay/@ceyar i kim vurdu)

  premier lig takımı brighton & hove albion'da forma giyen 1996 (24) fransa doğumlu 1,73'lük forvet.

  geçtiğimiz pandemi sezonu başında şampiyonşip ekibi brentford fc'den brighton & hove albion'a transfer (2019/20 15.5m € - yaş 23) oldu ve premier lige terfi etti.

  16'sında ogc nice altyapısından a takıma çıkmayı başaran oyuncu, ilerleyen yıllarda üstündeki baskıyı taşıyamadı. sırasıyla ogc nice, saint-etienne (2015/16 - yaş 19 - 0.6m €) ve hatta 2. lig takımı stade brestois'da (2016/17 - yaş 20 - kira) bile istenilen seviyelere çıkamadı.

  vaziyet böyle olunca 5 yıllık başarısız fransa kariyerini geride bıraktı ve 21'inde zamanının orta sıralama şampiyonşip takımı brentford fc'ye (2017/18 - 2m €) geçti.

  şampiyonşipteki 2. sezonunda (2018/19 - yaş 22) patlama yaptı ve kariyerinde ilk defa rakip kaleleri bombalamaya (43 maç, 25 gol 7 asist) başladı. sonrasında yazının başında da belirttiğim gibi brighton & hove albion transfer rekorunu egale edip (22.22m €), premier lige yükseldi.

  daha önceden şampiyonşipte sadece 1 sene patlama yapıp, premier lige transfer yaptığı takımların g.tünde patlayan 10'larca forvet transferine şahit olmuştum.

  kaldı ki brighton & hove albion yakın tarihlerinde ofans oyuncusu seçiminde defalarca hata yapmış bir kulüptü. gerzeğin oğulları önceki 2 yılda alt sıralama takımları için son derece ciddi sayılacak rakamları beş para etmez ofans oyuncularına dökmüştü:
  (bkz: jürgen locadia/@ceyar i kim vurdu)(2017/18 - 17m €),
  (bkz: jose izquierdo/@ceyar i kim vurdu)(2017/18 - 15m €)
  (bkz: alireza jahanbakhsh/@ceyar i kim vurdu)(2018/19 - 19m €)

  işte bu nedenlerden dolayı ilk başta neal maupay transferine (2019/20 - yaş 23 - 15.5m €) büyük şüpheyle yaklaştım. ancak korkulan başa bu sefer gelmemiş gibi duruyor. çünkü eleman premier ligdeki ilk senesinde kendisinden önceki diğer bitik örnekler gibi değil de alt sıralama ekibi seviyesi için 'eh işte' bir performans gösterdi. - istatistikleri ise 37 maçta (30 as, 7 yedek) 10 gol 3 asist. -

  bitttabi bir süpermen değil. hatta üst sıralama takımları için (belkide şimdilik - yaş 23) yetersiz bir oyuncu. ancak brighton & hove albion ileri ucunda her şekil jürgen locadia kazması ve *veteran (bkz: glenn murray/@ceyar i kim vurdu)'den daha etkili olduğu kesin.

  ---------- bonus ----------
  takımının detaylı incelemesi için bakınız;
  (bkz: brighton & hove albion/@ceyar i kim vurdu)
  ---------- bonus ----------
 • (bkz: neal maupay/@ceyar i kim vurdu)

  --- neal maupay bölüm 2 ---

  premier lig takımı everton'da forma giyen 1996 (26) fransa doğumlu 1,73'lük yetersiz forvet.

  brighton and hove albion'da vites düşürerek geçirdiği 3 senenin ardından (2019/20 --> 2021/22) bu sezon başında ne nane yemeye everton'a transfer edildiğini (2022/23 - 11.8m € - yaş 27) anlamamıştım.

  premier lig orta sıralama ekipleri seviyesi için çevikliği de, depar hızı da, bitiriciliği de yarım olan kazma forvet, ilk sezonu itibariyle everton taraftarına şaşırtmayan biçimde saç baş yoldurmakta.

  ---------- bonus ----------
  takımının detaylı incelemesi için bakınız;
  (bkz: everton/@ceyar i kim vurdu)
  ---------- bonus ----------
hesabın var mı? giriş yap