şükela:  tümü | bugün
  • nette dolanırken tesadüfen karşıma çıkmış, anadolu uygarlıkları ve mistisizmi üzerine mükemmel bir bloga sahip yazar.

kendi kaleminden tanıtmak gerekirse:

"nebi yıkaroğlu. 1980 izmir.
    bu blog benim pencerem. işten güçten, gündelik hayatın normallerinden, markalardan, saf halleriyle fikirlerden bahsetmek istemiyorum. içinde küçük çentikler olan, bana dair, benimle ilgili, kendi gördüklerimden parçalar koymak istiyorum. evliyim ve mutlu bir yuvam var. eşimi çok seviyorum. beni anadolu’ya karıştırabilen, içinde eritebilen bir motosikletim var. anadolu’yu ve anadolu’nun mistik kokusunu seviyorum. toprakta gezerim. önüne geçemediğim bir doğa tutkum var. onuruyla yaşayan gerçek insanları, geçmişle yoğrulmuşları seviyorum. sanırım geçmişin oltasına yakalanmış bir dünya görüşüm var. arkadaşlarım var, onları seviyorum. müziği seviyorum. likya’yı seviyorum. basit bir hayatım var. dedelerim yörüktür, zeybektir. ben de öyleyim. anti-emperyalistim. karanlık taraftayım. bu toprakların çocuğuyum. saygılar…"

blogu kesinlikle ziyareti hakediyor.

http://yikaroglu.wordpress.com/
  • 3d grafik ile ilgili 2 kitap yazmış grafik tasarımcı, tarih-arkeoloji meraklısı, sağlam brewer. bazı geleneksel türk teknelerinin 3 boyutlu model planlarını çizip, modelcilik dünyasına kazandırarak güzel işler başarmıştır. bol ödüllü ve gizli saklı bir de altın portakal'ı vardır. baba adam.
    (bkz: baba adam)
    yikaroglu.wordpress.com adresinde dehşetengiz bir blog sayfası var.