• ankara fen lisesi kantinini i$leten ki$i. komik bir adamdir. arada ignele, takilir.
  • bilhassa benekli sayesinde "veresiye veren/vermeyen" figurlerinde sol tarafta gorulen abiden bile beter duruma dusen sahis...
  • ankara fen lisesi'nin renkli simalarından biri. fenerbahçe konusunda anlık gazlara kapılıp çok paralar kaybetmiş, bazen de kazanmıştır. okulda neredeyse herkesin ona borcu vardır. kendisi hayatımda en çok para verdiğim insandır. ayrıca karanlık yurt akşamlarında gariban öğrencilere çeşit çeşit gıda sunarak kalplere ışık gibi doğmuştur. şunu da belirtmeliyim ki necorti lakabından hiç hazzetmemektedir.
  • bizim zamanimizda necati abi'den baska necati son diye de hitap edilen ankara fen lisesi fenomeni. 1986'dan beri yani kantin yapisi bina edildiginden beri afl kantinini isletmektedir. veresiyelerden zarara girdigi soylendigi gibi belli meblaglari asmis veresiyeleri bos zamanlarinda sisirdigi de rivayet edilir. necati abi ile ogrenciler arasinda soyle diyaloglar gecmistir.

a: necati abi benim hamburgeri basacan mi?? (tost makinesinden bahsedilmektedir)
    b: aa necati abi bana da basiver. (bir diger hamburger alicisi)
    necati abi: (yuzunde muzip bir gulumsemeyle) olur olur.

bunun disinda necati abi ile danisma gorevlisi hamza abi arasinda enseye saplak gote parmak seklinde bir iliski vardir ki herhangi bir mecaz kullanim icermez.
  • yatılı öğrencinin dilinden anlayan onlarla gülüp eglenip her türlü bel altı muhabbeti çevirip aynı zamanda dalgasını da gecen süper iyi insan
  • muhtemelen les juniors markali peyniri turkiye'ye getiren tek kisidir. zira bu peynire baska hicbir yerde rastlanmamistir...
  • necati abi içinde olunca hoşa gitmeyen, ama dıştan bakınca komik enstantanelerin içinde olurdu sık sık. öğle yemeği zamanı, hele bi de yemekhanedeki yemek her zaman olduğundan daha iğrençse kantin hınca hınç dolar, necati abi kendini bi yoğunluğun içinde bulur:

- necati abi!
    - necati abi!
    - necati abi benim kaşarlı n'ooldu?
    - necati abi bana bi hamburger!

bu yoğunluk necati abi'yi gerer, adam artık patlama noktasındadır, ama yüksek sesle öğrencilere bağırıp çağırma şansı yoktur:

- necati abi!
    - (sessizce) ebeyin amı!
    - (yüksek sesle) ne var hasan?

genel olarak çok iyi muhabbeti vardır. fanatik fenerli olması nedeniyle bu sene çok iddia kaybettiği düşünülebilir, ama necati abi bir yolunu bulup zararını telafi edecek ticari yeteneğe sahiptir...
  • bir sure once kantinine sunlari yazmi$ ki$i: "borcu olanlarin borcunu bilmem ne zamana kadar kapatmalari gerekmektedir, ondan sonra yok ben gormedim yok ben duymadim anlamam"
  • "necati abi la!ver işte ordan bes-on topkek!"
  • törenlerde en arkaya faysalla oturup kur yapan fenerli kantinci şahıs. kendisini engellemeye çalışırdık ama fen tepenin abazan havası faysalın naftalin kokusunun önüne geçerdi!
hesabın var mı? giriş yap