şükela:  tümü | bugün
 • kendisi şeytanın avukatında izlediğim al pacino modelinde bir abidir.
  yani kendisi bkm'nin her şeyidir, cem yılmaz, yılmaz erdoğan, demet akbağ, ata demirer ve daha bir sürü böyle yıldız, ultra bilmem ne denecek kişinin patronu, yani işvereni bir amcadır. bir anlamda alemde kraldır ama sokakta kimse fark etmez esas kralın o olduğunu. bkm gösterileri çıkışında herkes hayran hayran bkm yıldızlarını konuşur, bekleşirken kendisi duvarın dibinde elinde sigara kot tişört modeliyle takılır. bkm patronu olduğunu o söylemeden bilmeyen kimse anlamaz. şeytanın en büyük başarısı olmadığına inandırmaktır hesabı nasıl ki al pacino abimiz alemin kralı olup sokakta el kol sallayarak dolaşıyorsa bu amca da yıldızları kontrol eder ama istanbul sokaklarında kimse kontrolün onda olduğunu bilmez.
 • eyyvah eyvah ve eyyvah eyvah 2 filmlerinin yapımcısıdır.
 • aldırma gönül'ün yapımcısı. kendisi hakkında biraz eski ama şöyle bir yazı var:

  http://www.sabah.com.tr/…nin-sakinliginden-aliyoruz
 • koyduğu parayı misliyle çıkartan yapımcı. tek patron kendisimi yoksa yılmaz erdoğanında payı varmı bilmiyorum ama adının olduğu yapımlar güven veriyor. kaliteli iş yapacak senaristler yönetmenlerde kendini necati abinin karşısında buluyor. bu adamdaki para da sabancı da yoktır :))
 • bkm'nin el patronu,kralı.onca yüksek bütçeli ve gişeli filme yapımcılık yapmış olmasına rağmen alçak gönüllü,sevecen bir kişiliğe sahiptir.açık söyleyim ben yerinde olsam kimseyi tanımam.şatomun terasında tahtıma oturur viskimi yudumlarım.gelen projelere de baş parmağımla yukarı yaparak onay verir yada aşağı yaparak redderim.
 • beşiktaş kültür merkezi'nin sahibidir.
 • türk sinemasının kaderini belirleyen 3-4 isimden biridir. örneğin türkye'de tüm sinemacıların vpf(virtual print fee) ödemesinin en önemli sebebidir bu şahıs. durun hemen küfretmeyin, bu sayede salonlar arttı, kısa vadede yapımcıya zarar ama uzun vadede doğru bir karar olabilir.
  yapımcılığına gelirsek; filmlerine bakacak olursak malesef sadece kısa vadeli düşünüyor sanki. tüketim toplumuna tüketim sineması yapıyor. düğün dernek yapmasın demiyoruz ama yaptığı on işten biri uluslararasına hitap edecek komediler olsun. aradan 5-10 yıl sonra açıp tekrar izleyelim. ilk yatırımlarında zarar etse de, o zekayla bir formülünü bulup işi çözebileceğine şüphem yok. bkm'nin adını uluslararasına açma olanağı var, vakti de geldi artık.
 • güldür güldür de bu beyefendiye aittir.