şükela:  tümü | bugün
  • 73 yıl sonra bizi 3 adım atlamada temsil edip olimpiyat 6.sı olan adama da bok atılmaz diye giriyorsun ama yok onu bile beğenmiyorlar. istiyorlar ki adam tek denemede 23 metre atlasın. şu heyecanla son denemesinde yaptığı 17.25 bile bence inanılmaz başarı tıpkı olimpiyat 6.lığı gibi. tebrikler necati gurur duyduk...
  • türk sinema tarihinin ismi bilinmeden en çok aranan filminde ( kuşatma ) sapık rolünü oynamıştı. bu rol ona ne oscar ne de emmy kazandırdı. sadece gönüllerin sultanı oldu. kuşatma filminde saçları turuncuydu. direk adanaspor turuncusu.
  • 2020 tokyo olimpiyatları erkekler üç adım atlama seçmelerinde, son hakkında yaptığı 17.13 m'lik derecesi ile büyük q'yu alarak finale kalan 24 yaşındaki atletimiz. ruhi sarıap'in 1948 londra'da bronz madalya almasından 73 yıl sonra finaldeyiz.

https://twitter.com/…diz/status/1422359467035824136
  • 2020 tokyo olimpiyat oyunları'nda üç adım atlamada 6. olan milli atletimiz. aciklamalarini dinledim, sanki ülkemizde böylesi branslara cok önem verilmedigini ve kendisinin yalniz birakildigini hissettim. umarim yaniliyorumdur.
  • madalya alanlar dışında olimpiyat sporcularımızdan ne beklediğimizi gösteren sporcu.

olimpiyat 6.sı oldu. kendi performansını geliştirdi. üçüncü atlayışında ilk sekiz dışında kalması söz konusu olduğunda 3. atlayışında rakibini geçerek ilk sekize girecek performansı ortaya koydu. böyle streslerde nedense biz hep kaybederdik oysa. hep bir şansızlık olurdu. bravo kendisine. sadece o an için bile o 3 adım atlama bana inanılmaz keyif verdi. izleyen tüm sevenlerini de heyecanını artırdı.

varsa hakkımız -ki ben türkiye insanının amatör sporlara gösterdiği ilgi ile böyle başarılar içinde bir hakkımızın olduğuna kesinlikle inanmasam da- sonuna kadar helal olsun. (yani 4 sene boyunca arayıp sorma, adamları takip etme, olimpiyatlar gelince de sırtlarına koca ülkenin namusunu gururunu yüklemeye çalış. yemezler.)

her dalda böyle sporculara ihtiyacımız var.
  • 2020 tokyo olimpiyatları erkekler üç adım atlama finalinde, 3. hakkında yaptığı 17.25 m'lik atlayışı ile son 3 haklara kalan 24 yaşındaki atletimiz. final böyle biterse olimpiyat 6.'sı olacak.

edit: zorlu finalde son 3 atlayışa kalıp olimpiyat 6.'sı oldu. her türlü tebriği hak ediyor.
  • 17.13'lük derece ile olimpiyatlarda üç adım atlamada ülkemizi finallerde temsil edecek. madalyaya odaklanmamak gerekiyor. atletizm, jimnastik gibi alanlarda müthiş işler başarıyoruz. çok sayıda final çıkardık ve çıkarmaya da devam edeceğimizi düşünüyorum.

eline, emeğine, alın terine sağlık.
  • 2020 tokyo olimpiyatları’nda, finale kalma barajının 17,05 m olduğu erkekler üç adım atlama elemelerinde önce 16,70 m, üçüncü ve son hakkında ise 17,13 m atlayan sporcu. bu sonuçla hem eleme grubunda hem de genel sıralamada portekizli pedro pichardo’nun 17,71 m’sinin ardından ikinci sırada yer almış.
    bu derecesini finalde geliştirirse çok rahatlıkla kürsüde bile yer alabilecek.
  • kendisi genel klasmanda da 2. olarak finale kalmıştır. üstteki yazara sonuna kadar katılıyorum, ama madalya neden olmasın çok iyi gördüm kendisini.
  • u23 gavlede 17.37m atlayarak şampiyon olmuş türkiye rekorunu kırmıs ayrıca olimpiyat kotasını elde etmiş sporcu tebrikler!

hesabın var mı? giriş yap