şükela:  tümü | bugün
 • odtü uluslararası ilişkiler bölümü öğretim üyesidir. istanbul üniversitesi hukuk fakültesini bitirdikten sonra, nottingham' da yine hukuk alanında doktora yapmıştır. research methods in international relations, critical theories of international relations gibi dersler verir. dersleri, teori tartışmalarından keyif alan öğrenciler için inanılmaz zevklidir. daha önce hiç düşünmedikleriniz üzerine düşünmeye, fark etmediğiniz şeyleri fark etmeye başlarsınız. dersleri alınmalı, en olmadı odasına uğrayıp fikirleri dinlenmelidir.

  http://www.ir.metu.edu.tr/ppl/polat.html
 • şiir de yazarmış, yalnız 18 yaşından küçükler okumasın ve diğer okuyanların da psikolojilerinin bozulmasından beni sorumlu tutmamaları rica olunur.
  http://www.antoloji.com/…=9175&siir=57460&order=oto
 • asmis insandir, bu adami gordukten sonra hayatin anlamini sorgularsiniz, lan ben bunca zamandir napmisim dersiniz. hukuk lisansi ve yuksek lisansi yapmasina ragmen cok iyi fizik bilgisine sahip olan, sinemayi cok iyi bilen, filmlerden cok ornekler veren, mukemmel otesi insan. inanilmaz da durusttur ayrica. hayatimda inanilmaz buyuk etkisi vardir, dost canlisi, ogrenci arkadasidir.
 • ahlak, siyaset, şiddet: bir kuram olarak uluslararası hukuk kitabından koskoca sınıfın hiçbir şey anlamadığı hoca. ya hepimiz gerizekalıydık ya da kitabı 2. sınıf öğrencisi için çok ağırdı. esas kitabı bırakıp buna yoğunlaşınca 5 almıştım vizeden, sağolsun kendi hocamız da bu kitaptan tek bir soru bile sormadı. neyse konu dağıldı.
 • (bkz: dahi)
 • aşağıdaki metinleri bir yazısında kullanmış şahsiyettir:

  "...musevî karşıtlığının odağında bir başına musevî kimliğine duyulan soyut bir hoşnutsuzluk değil, bu kimliğe bağlı olarak ortaya çıkan somut siyasal, toplumsal ve özellikle ekonomik ilişkilerin önünü alma çabası bulunmaktaydı." (nazi almanyası politikaları bağlamında)

  "... bu toplumsal grubun yoğun olarak bulunduğu osmanlı kentleri, selânik, izmir ve edirne'dir." ("efendi" bağlamında "sabetaycılar" denen grup kastediliyor)

  "evliyazâde ailesi, izmirli bir dönme ailesidir ve özellikle xıx.yüzyılın sonlarından itibaren türkiye'nin siyasal, toplumsal ve ekonomik hayatı üzerinde plağanüstü etkili olmuştur. bu aile 'efrâdından' sayılan tarihsel kişilikler arasında ittihat ve terakki'nin önde gelenlerinden doktor nâzım, atatürk döneminin dışişleri bakanı tevfik rüşdü aras, başbakan adnan menderes ve menderes'in dışişleri bakanı fatin rüşdü zorlu var." ("efendi" işleniyor)

  "... işin özü şu: türkiye'de ittihat ve terakki'nin önayak olduğu meşrutî idare de, menderes ve arkadaşlarının öncülük ettiği liberal, çok-partili hayat da birer dönme inisiyatifidir." ("efendi" bağlamında)

  "...etnik köken, bireysel gelişim ne olursa olsun, aşılabilecek bir şey değildir." (yalçın küçük ve soner yalçın'ın bakış açılarına yönelik bir yorum olarak)

  "islâmcı anti-semtizm, cumhuriyet döneminde dindarlar üzerindeki baskıyı sabetayist komplo ile açıklıyor. buna karşılık milliyetçi anti-semitizm, tam aksine, türkiye'nin dünyaya açılma ve dindarlara daha geniş serbesti de dahil olmak üzere liberalleşme girişimlerini sabetayist bir komplo olarak algılama eğiliminde."

  "... osmanlı her şeyin kaydını tutardı."

  "... nutuk'un akılda en çok kalan ifadesi, atatürk'ün sık tekrarladığı 'efendiler!' hitabıdır."

  "... izmirli evliyazâde mehmed efendi'nin, yani kitaba konu edilen aile reisinin 'dönme' olduğuna dair bir kanıt ... yok. ilginç ama kitapta böyle bir kanıt bulunmuyor. yalçın, evliyazâdeler'in dönme olduğunu sadece varsayıyor." (kastedilenler soner yalçın ve "efendi" elbette)

  "... kitap bütünüyle evliyazâdeler'in kesin olarak musevî kökenli olduğu önermesine yaslanıyor." ("efendi" kastediliyor)

  "... (onomastics). isimbilim, özel isimlerin köken, tarih ve anlamını araştıran saygın bir çalışma alanı."

  "aile ismi edinme konusunda bir girişimde bulunmayanlara ise isimler ex officio konmuş ve daha sonra tebliğ edilmiştir." (soyadı kanunu bağlamında)

  "türkçe'nin aksine, ingilizce fonetik bir dil değil."

  "... nefret literatürüne katkıda bulunmak ..." (soner yalçın için ima ediliyor)

  "açıkça türk düşmanı bir etnik türk var mı, ben bilmiyorum; ama 'yahudi kökenli' bir yahudi düşmanı var: türkiye'nin en eski ve en önemli ant-semiti; islâmcı, geleneksel anti-semitik literatüre en büyük katkıyı yapmış bulunan cevat rifat atilhan."

  not: "yeni anti-semitizm: efendi üzerine notlar" başlıklı, ağustos/04'te yayımlanmış bir makaleden yazımı aynen korunarak alınmıştır.
 • daha önceki yargıç önerileri yetersizlik nedeniyle reddedilen hükümet, aihm için bu sefer kendisini önermistir. dikkat çekici özelliği barış için akademisyenler bildirisi imzacisi olması. bu bildiriye imza atan akademisyenler ihraç edildi ve haklarında dava açıldı. hemen hepsinin pasaportu iptal edildi.

  https://www.gazeteduvar.com.tr/…misyenlerden-secti/
 • oldukça uzun ve karmaşık cümlelerle yazan akademisyen. yazdıklarının içeriği ise ayrı bir konu. pek yeni bir şey söylemiyor, artık klişelemiş şablonların içini kendi bakış açısıyla dolduruyor diyerek geçelim.
 • dersleri çok sıkıcı. orijinalite kastıran klişelerine rağmen bitmeyen konuşmalarını herkesin hayranlıkla dinlemesini beklemesi ve susmayı bilmemesidir sebep.