şükela:  tümü | bugün
  • denizli'de, imagine bar'da her salı performans gösteren profesyonel grup. belki benim yeteri kadar ortamlara girmeyişimdendir ama, hayatımda bu kadar güzel, ağız açık kendisini izleten ve dinleten, "performans" denilen kavramın hakkını tamamıyla veren bir grup görmedim. 6 yıl ankara'da kaldım, böylesini görmedim. neşet ertaş türküsüne reggae cover yapabilen adamlar bunlar.
  • eskiden izmir'deki eylemlerde (1 mayıs vesaire) moğollar'ın diyiverin gayrisi çalınırdı, bişey yapmalıdan sonra. hala öyle midir bilmem. onu da lâyıkıyla icra eden bir gruptur kendileri. yazıyorum zira yıllar sonra sayelerinde o güzelim şarkıyı dinlemiş olduk.

nostalji vesilesidirler. neşet baba, aşık veysel, orhan gencebay, moğollar, cem karaca...durun ulan durun rakı içtirmeyin. onun yerine, "barış için, serhat için, necati için...".
  • insanı hipnotize edercesine eğlendiren grup.
  • feci sanatçı taklidi yapıyorlar, aman dikkat!*
  • hayatımda izlediğim en taşşak bar grubu olabilir. eğlencenin dibi.
  • dün hayal kahvesi ankarada sahne alan, söylerken eğlenen, eğlendiren grup. enerjileri o kadar yüksekti ki bir süre sonra "onlar bırakmadan ben bir bırakmayacağım" inadıyla dans etmeyi sürdürmeme sebep oldular ki bu sayede hayal kahvesinden enfes bir meyva şöleni ikramı kaptık, emeğe saygı! yakında albümleri çıkacakmış, ne hoş! doğrusu albümlerindeki bir şarkıyı da çaldılar, pek güzeldi. konserine gidilir.. eğlenilir, söylenilir, dans edilir, gelinir.. e daha ne olsun!
  • bu akşam atakent arena park ta sergiledikleri performans ile beni çoook fazla eğlendiren şahane grup.
    taşağın dibine nasıl vurulur gördük. helal gençler.
  • yine olsa yine dinlesek tipi tadı damakta kalangiller.

arkadaşlarımın facebook aracılı daimi reklamlarını yapmaları sonucu aşina olduğum bu adamları dinlemeye de ziyaretleri yine bir nöbet günüme geldiği halde merakıma yenik düşünce bir kaç saat kaçmak vesilesiyle gitmiştim. aman da iyi ki gitmişim, o ne süper sahne, onlar ne şahane şarkılar… ya el yelil dahil hepsine mi bağır çağır eşlik edilir? hatta tam da mecburi ayrılışa niyetlenmişken sen de gitme çalıp dönüşümüzü bir kaç şarkı geciktirmişlikleri vakidir. sempatikler vesselam.
  • bu akşam yine ankara'dalar, aman sabahlar olmasın! diyeceğim demesine de...

şu saat olmuş hala acillerdeyim, yarın sabaha da nöbet var. naparsın kaderin cilvesi işte başkasına aman geç kalma erken gel dersen murphy'nin davetine icabet gerekiyor. inatsa inat haftaya antalya'ya gitmeyen n'olsun?
  • 19 nisan 2014 ankara hayal kahvesinde canlı canlı izledim ve bitmesin gece diye yalvardım. ben hayatımda canlı performans ve konserlerde bu kadar eğlendiğimi hatırlamıyorum. mutlaka gidin iyi gelecek ruhunuza.