şükela:  tümü | bugün
  • oys zamaninda balikesir universitesinin yuzde birlik dilimde ogrenci alan tek fakultesiydi. hangi bolumunun en yuksek taban puani oldugunu bilimyorum ama ogretmenlik konusunda tutulurdu. oss devriminden sonra nooldu biliyorum ama butun sosyal bolumler gibi iyiden iyiye uvey evlat muamelesi goruyor olmasi muhtemeldir diyorum bu fakultenin cogu bolumunun.
  • koşarak uzaklaşılması gereken liseden bozma ve 3 senemi geçirdiğim eğitim yuvası... öğrencilerin ders dışında yapabilecekleri etkinlikler son derece kısıtlıdr, zaten bu eğitim yuvasına kayıtlı öğrencilerin çoğu asosyaldir :) baudaks, sifot gibi öğrenci topluluklarına üye olunabilir...
  • balıkesir merkezde bulunan şirin fakültemizdir. kampüsle alakası yoktur yani. 2010 yılında 100.yılını kutlayacaktır. ayrıca 2008 güz ales birincisi buradan çıkmış. kızımız 100 tam puan yapmış.

(bkz: oha)

http://www.nef.balikesir.edu.tr/
  • çevre halkı tarafından öğretmen okulu da denir ve sıkça necati eğitim bey fakültesi gibi yanlış telaffuzu ile karşılaşılabilir.

ve tabldot yemeği 1.5 liradır.

edit: eskiden de uludağ üniversitesine bağlıdır daha sonra balıkesir üniversitesi kurulunca doğal olarak balıkesir üniversitesine dahil olmuştur.

köklü bir fakültedir kuruluşu 1910'a dayanır.
  • balikesir' de güzel olan tek şeydir. şu fakülte de olmasa balikesir' in daha doğrusu merkezinin köyden farkı olmayacak.
  • erzurum kazım karabekir eğitim fakültesinden kötü bir sisteme sahip fakülte. burayı yazacaklar 1 vize+1final ve bütünleme olduğunu bilerek yazsınlar.bu sistem her ne kadar öğrenci lehine gözüksede sizi 6 7 hafta yatmaya alıştırır.tam alımışken aniden 1. vizeyi kondurur.hocalarının birkaçı iyi olsa da geneli komplekslidir.fakülte de sınıflar bildiğiniz dershane sınıfı gibidir.final de kötü not alırsınız ama korkayın bunun bütünlemesi vardır.orada paşalar gibi geçersiniz.

kkef (kazım karabekir eğitim fakültesi)'nde ise 2 vize +1 final vardır mecburen sürekli çalışır sürekli yatamazsınızdır. neden böyle bir kıyasa giriyorum ikisinde de okudum nasıl mı?
    (bkz: * üniversitede okuyorken tekrar öss'ye girmek)
  • binası 1910 yılında yapılmıştır. ilk olarak köy okulu köy enstitüsü olarak eğitimine başlamış akabinde uludağ üniversitesine bağlanmış son olarakta balıkesir üniversitesi'nin eğitim fakültesidir.

atatürk ve iran şahı birlikte tren gezisi yaparlarken iran şahı treni durdurur ve inip bu binayı incelemeye gider.planlarını ister ve tahrana bu binanın aynısıdan bir tane daha yaptırır.

bina aslından alman yapımıdır. büyüklü küçüklü çok deprem geçirmiştir ama sapasağlamdır hala.6bin küsür öğrenciye eğitim imkanı sağlar.
  • balikesir*'de deniz olduğunu sanarak gelen öğrencileri olan fakultedir.
  • 2010 yılı itibariyle bir asırı devirmiş fakültedir.

1910 yılında almanlar birinci dünya savaşı hazırlığı olarak osmanlı'yi kendi safına çekmek istemektedir ve bunun için osmanlı'ya önemli yatırımlar yapmaktadır. ve bu fakültenin de almanların osmanlı'ya yaptırdığı yatırımlardan biri olarak rivayet edilmekte. ki yapıldığından bu yana tenis kortu olması da bir o kadar ilginç; türkiye için. olaya rivayeti doğrular niteliğinde. daha önceleri de uludağ üniversitesine bağlıdır. onun öncesinde ise öğretmen okuluymuş. gerçi bu unvanını eğitim fakültesi olmakla hala korumaktadir.