şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2000 yilinda ankara universitesi dtcf dekani olan sahis. goreve gelir gelmez, fakulte guzellestirme calismalarina baslamistir. ayni zamanda egitim kalitesini yukseltecegini ve sistemi degistirecegini iddia edip, gazetelere beyanatlar vermistir...
 • bir dönem içinde önce bölüm başkanı, soora dekan olup bizi hırs nelere kadir diye düşündürten bu seçimlerde başbakanlığa aday olmayıp beni şaşırtan şahıs.ayrıca kendisi '' parası olmayan okumasın '' fikrini savunur!
 • ankara universitesi italyan dili ve edebiyatı anabilimdali bolum başkanıdır. italyan hukumetinin verdigi cavaliere nişanına sahiptir.
 • sayın necdet hoca, öğrencilik zamanımızda kendi aramızda lakap takmış olduğumuz 'necoloman' şahsiyet. başarılıdır kendisi fakat öğretmekten çok övünmekle meşgul olduğu zamanlara denk geldik biz sanırım. çevirisini yaptığı bizlere kazandırdığı kitaplar;

  – nişanlılar, alessandro manzoni
  – divan, francesco petrarca
  – şarkılar, giacomo leopardi
  – hükümdar, niccolo machiavelli
  – ıv henri, luigi pirandello
  – aylaklar, alberto moravia
  – sevgililer, carlo goldoni
  – son aylar , furio bordon
  – türkiye’ye yolculuk,corrado alvaro

  kendisi, italyan dili ve edebiyatı bölümünde, italyan edebiyat tarihi derslerine girmekte olup, sadece çevirdiği kitapları (nişanlılar, alessandro manzoni - divan, francesco petrarca – şarkılar, giacomo leopardi – hükümdar, niccolo machiavelli) edebiyattan sayarak bizlere işleten öyleee 'necoloman' birisidir.
 • halen ankara üniversitesi italyan dili ve edebiyatı bölümünde, her ne kadar ismi artık akademik kadroda görünmese de edebiyat dersi vermektedir. kendisine şimdi bir de tarih dersi vermişler.

  hümanizm'den, laiklikten, laiklikten, laiklikten çok bahseder. sınıftaki herkesin, dilinin çok iyi olduğunu düşünür.
  (bkz: hadi çocuklar ya allahtan korkun)
  vizede türkçe, finalde italyanca sorar. bütünlemede geçirir. sınav kağıtlarını taş çatlasa iki günde okuyabilen mükemmel bir insandır.

  sanmıyorum ama, eskisi kadar dersten bırakmaya istekli gibi, çünkü "kim mezun olacak?" diye sorup isim aldıktan sonra "sizi artık yollayalım" demeye başladı. bir de, bir sınav sırasında "hepinize geçer not verdim, böyle bir şey de hiç görülmemiştir" dedi.

  edit: sınıf masasını göstererek "petrarca nasıl çalışma masasında ölmüş, ben de bu masada öleceğim sanırım" demiştir.
  edit 2: kendisi halen, öğrencileri geçirmeyerek iyi bir "öğretmen,öğretici" olduğunu düşünmektedir fakat sınıfta kimse dersi geçemiyorsa sorun öğrencide değil öğretmendedir. profesör olup bunu bilmemek de acayiptir.
 • niccolo machiavelli'nin hukumdar kitabi cevirisinde "ayikmak" fiilini kullanarak beni yaran degerli adam.