şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hatirla sevgili'de okan yalabik tarafindan canlandirilan karakter...
 • türk dizi tarihinin gelmiş geçmiş en muhteşem erkek karakteri. zaten mevlana gönüllü bir sevgi kelebeği olarak mükemmel ötesi kurgulanmış, her sözüyle her hareketiyle insanı ekran başında eritip bitirmeyi başarmış olan necdet aygün karakteri, okan yalabık'ın 2006-2008 döneminde televizyona damga vuran kusursuz oyunculuğu, romanlara bedel bakışları ve insanın ruhuna cila çeken ses tonuyla birleşerek unutulmayacak dizi karakterleri arasındaki yerini almış, nice kadına "böyle de kocam olsun elli milyar borcum olsun" dedirtmiştir ve hala dedirtmektedir.

  dipçik notu: zaten okan yalabık-necdet aygün konusunda yeterince hassas olan bendenizi durduk yerde gaza getirerek bu entryi yazdıran arrsu'ya selam ederim.
 • mükemmel olması mükemmel olmamasından ileri gelen karakter. yalancıktan karısı yasemin'i aldattığını öğrendiğini sandığı zaman kardeşi lale, necdet'e: " sen benim idolümdün abi. niye kimseyle olamadım sanıyosun? çünkü karşımda mükemmel bir örnek vardı." diyerek ağlamaya başlar. necdet ise: "hakkımda yanılmışsın. ben mükemmel değilim, hiç değilim hem de." diyerek lale'yi teselli etmeye çalışır. süper baba'nın fiko'su gibidir aslında biraz. çok iyi bir ağabey, hayırlı bir evlat, güvenilir bir dost, şahane bir aşık ve süper bir babadır. ama çok saçma hatalar yapabilmektedir. fiko'nun aşkı için ölümü düşünmesi gibi, aşkı uğruna, kara sevdaya tutulduğu kadının, en iyi arkadaşından olan çocuğuna babalık yapar yıllarca. hatalarıdır onu insanî ve güzel yapan zaten. ruhu ve kişiliği vardır bir şekilde, karakter sahibidir, sahicidir ne kadar ütopik görünse de. ah necdet ah'tır, özlenir bazı bazı nedense.
 • artık nihai hikayesine ulaşmış dizi karakteri.

  (bkz: #17134728)
 • bir gün bir senaryoda mükemmel erkek yaratılır. karaktere de : necdet aygün ismi verilir.

  seni unutmadık necdet. ah necdet ah.
 • bu kalp seni unutur mu adlı dizide öldürülen hatırla sevgili karakteri.tabi ki tanımlamam bu kadar değil, içim yanıyor sözlük!
  dizilere hayatımı bağlayacak, oturup gerçekmiş gibi ağlayacak kadar aptal değilim. ama necdet başkaydı...
  yeni dönem dizisinin reklamlarında necdet aygün adını bir tabutun önünde gördüğümden beri içim acıyor..bu yapılır mı? hatırla sevgilideki en düzgün, en akıllı, mantıklı, duygusal ve en karakterli kişi kendileriydi. bütün bilinçaltım, hayal dünyam yıkıldı. necdet, türkiye'de iyi işler yapmaya çalıştı; sonradan mutluluğu yakaladı dedik tam, kendi adımıza sevindik. ne gerek vardı,şimdi güzide dul, küçücük çocukları babasız kaldı...hayır bu kadar bağlantı kurmaya çalışıyorsan, öldür aptal ahmeti, hem dünya kurtulmuş olurdu. hayır ayrıca, okan yalabık başka bir rolle gelecek diye de bu kadar kasmaya gerek yoktu,gayet sindirebilirdik.
 • ölümünden sonra gazetenin patronu tarafından "bir zamanlar politikayla uğraşmıştı ama ona göre değildi bu işler, fazla duygusaldı" diye anıldı. evet duygusaldı çok, ama mantıklıydı aynı zamanda. adam gibi adamdı. senaristler onu öldürerek ne elde ettiler, konuyu nereye bağlıyacaklar bilmiyorum ama o hatırla sevgili'de kalsaydı, gözümüzün önünde arabasıyla birlikte havaya uçmasaydı. necdet'e ne olduğunu bilmeseydik, hafızamızda o romantik halleri kalsaydı. ille de ölmesi gerekiyorsa uykusunda falan ölseydi. senaristler malesef "türünün tek örneği; mükemmel erkek necdet idolü"nü gözümüze soka soka öldürdüler.
  yastayız...
 • evvela doğum tarihi ve ölüm şekli uğur mumcu'yu hatırlattı.
  lakin öldürülmesi zamansızdı. 12 eylül öncesi özellikle ülkücüler bir çok aydını yazarı öldürdü. sanırım genelde tabancayla oldu. 1990'ların hemen öncesi ve sonrasında da muammer aksoy, çetin emeç, turan dursun, bahriye üçok uğur mumcu, sonraları ahmet taner kışlalı, necip hablemitoğlu öldürüldü. 12 eylül'ün hemen sonrası böyle bir cinayet olmadı, ihtiyaç da yoktu, yapacak yahut yaptırtılacak örgüt de. abes olmuş bu öldürülme, adamlar ortamı terörize edip en sonunda darbeyi yapmışlar. necdet aygün'ü niye öldürsünler? yapılanların hesabını soracak bir konumda değildi. o an itibariyle kimse de öyle bir konumda olmadı. olsa olsa ecevit ya da kamuoyunca iyi tanınan aydınlardan biri olurdu ki onlar da olamamış. bir kaç yıl sonra bir aydınlar dilekçesi olayı olmuş o bile fazla ses getirmemiş ki amacı ülkenin 12 eylül'e nasıl getirildiğinin hesabını sormak değil işkenceye, idama ve benzeri hukuksuzluklara karşı çıkmak olmuş.
 • insan degerlendirme kriteri. hatirla sevgiliyi izleyip de ahmet'i tutan biriyle ortak paydada bulusabilcegimi sanmiyorum. iyi geceler dilerim.
 • necdet aslinda iyi bir karakter gibi yaratilmasina karsilik bencilce davranan, sinirli ve asla birlikte olmak istemeyecegim biridir hatirla sevgili dizisinde. sevgisinin arkasina saklanarak gercekleri ne ahmet'e ne de ahmet'in nikaha geldigini yasemin'e soyler. bencildir cunku sevdigi kizin yani yasemin'in mutlulugunu istemek yerine, ki bilir ki yasemin ahmet'le mutlu olacaktir, ahmet icin surekli aglamaktadir,? kendi bencilce mutlulugunu secer. hayal aleminde yasar. o yuzden karaktersiz bir adamdir necdet. o mutlu olmayi zerre kadar hak etmiyor bu bencillikle.
  dipnot: bu demek degil ki necdet kotu ahmet iyidir. necdet yalniz kendini ve kendi mutlulugunu dusunen, sevdigi kiza "sahip" olmak isteyen onun mutlulugunu dusunmeyen bir karakterdir.