şükela:  tümü | bugün
  • 1975'teki vefatından sonra, sadri alışık kendisi için şunları söylemiş..."tanışmamız aşağı yukarı 1960 yılına rastlar. o gün film setine gelmiş soyunma odama doğru yürüyordum ki birden bir şarkı duydum. ses ilerdeki paravananın arkasından geliyordu... türk müziğini çok sevdiğim için durdum ve dinledim. şarkı bittikten sonra merak edip paravananın arkasına baktım. ve necdet tosun ile göz göze geldim. ikimiz de birbirimizi gıyaben tanıdığımız için "merhaba" dedik ve el sıkıştık. aradan yıllar geçti ve biz bu şarkının tanışma şarkımız olduğunu hiç unutmadık. geçen yıl ankara'da çalışıyordum, gazinoya bir gün necdet tosun geldi, kendisini sahneye davet ettim. bu anımı anlattım. "necdet o şarkıyı beraber söyleyeceğiz" dedim. hemen hatırladı, birlikte söyledik. o gün, cenazesinin başında, aklıma birden bu şarkı geldi. ve ben başladım mırıldanmaya: "gelecekmiş gibisin, sanki günün birinde..."
  • ölümü; almanya'da geçirdiği bir trafik kazası sonucu olmuştur.
  • almanya'da geçirdiği trafik kazası sonucu aramızdan ayrılışının üzerinden tam 34 yıl geçmiş olan, çocukluğumun gülen yüzü.
  • marmara ilahiyatta tasavvuf dalında bir öğretim görevlisidir. mütevazi, naif ve yetkin bir kişidir.
  • 3 agustos 1926 burhaniye, balikesir dogumlu siyah beyaz filmlerin vazgecilmezi. sinemanin cok caliskan emekcilerinden, sinema oyunculuguna baslamadan once cok farkli islerde calismis, fizigiyle farkedilmis ve sinema yasami baslamis. 10 mayis 1975 istanbul'da yasamini yitirmis usta.
  • 60'lı 70'li yıllarda türk filmlerinde aşçı rolünü oynayan tombik, sevimli aktörümüz. nur içinde yatsın.
  • gürdal tosun ve erdal tosun'un babasıdır.
  • soyadıyla müsemma , tatlı mı tatlı , rahmetli sinema oyuncusu. zamanında muzaffer yosun ile beraber tosun ile yosun adında bir komedi filmi de çevirmiştir.
  • turk filmlerinin unutulmaz tonton ascisi, usagi ve en sempatik yuzudur.
  • (bkz: bluesman)*