şükela:  tümü | bugün
 • yaprak dokumu'nde katir rolunu oynayan (adanali) oyuncu.
 • kendisini hanımın çiftliği dizisindeki zaloğlu ramazan tiplemesiyle tanıdım. çok iyi bir karakter oyuncusu olduğunu düşünüyorum. diziyi sürükleyen oyuncu o bence çünkü ilk bölüm itibarıyla.

  ayrıca yaşıt* olduğumuzu öğrenince de şaşırdım doğrusu. bu adam ilerleyen zamanlarda şener şen gibi yan rollerde karakter oyunculuğu yapar bana göre. asıl oğlanın yanında filmi/diziyi sürükleyecek adam gerekiyor sonuçta derinlik bakımından.

  http://www.sinematurk.com/…opersoninfopage&id=34839
  (bkz: #16813344)
 • ulan bir insan bu kadar iyi adanalı taklidi yapamaz var mutlak bunun altında bir iş derken adanalı olduğunu öğrendiğim hanımın çiftliği'nin zaloğlu'su.

  "biliyün mü?"
 • hanımın çiftliğindeki en ezik role sahip ama gözümde özgü namalden bile daha iyi, en iyi oyunculuk yeteneğine sahip kişi. konuşması tam bir adanalı gibidir. orgazm ola ola izliyorum kendisini. ki bildiğiniz üzere adanalıymışş...
 • şimdi biraz eyvah necdet örneklemesi gibi olacak ama, şöyle bir değerlendirme yapılabilir kendisinin oyunculuğu hakkında:

  misal, bir sincap, oyunculuk yeteneği varsa, başka bir sincabı canlandırabilir, iyi canlandırdıysa kendisini unutur, canlandırdığı tiplemeye inanırız, aferin olur, başarıdır sahiden de.

  ancak, yine misal, bir aslan, ya da ne bileyim, bir goril *, tutup da bir sincabı canlandırırsa, üstelik izlerken biz onun sincap olduğuna ciddi ciddi inanırsak, bu artık oyunculuk yeteneğini de aşar, başka bişey olur. bu adamın oyunculuğunu değerlendirirken böyle düşünmek gerek. zaloğlu ramazan 50 kiloluk, ufak tefek, ezik bi tiplemedir, izlerken gayet de öyle olduğuna inanıyoruz hem. gelgelelim, bu adamın orijinali, gayet boylu falan bi tiplemedir, eziklikle falan da uzaktan yakından alakası yoktur. rolü canlandırırken, sadece yüz ifadelerini değil, fizik kurallarına aykırı da olsa, cüssesini de küçültüp bi şekle sokuyor arkadaş. ayrıca, hepsini anladım ama, herşeyi beceriyor da gözündeki ışığı nasıl söndürüyor rolü oynarken, işte orasını hiç anlamıyorum.

  helal olsun.
 • diziyi yarım göz iki kulak izlerken daha çok dinlerken adana ağzıyla bu kadar iyi konuşan bu ses de kim diye dönüp baktıran oyuncu. izlemediğim yaprak dökümünde ara sıra yüzünü gördüğümü hatırladım. mehmet aslantuğ, özgü namal, şu, bu.. zaten kalitesi belli isimler de benim yeni tanıdığım bu genç gerçekten çok başarılı. onun konuştuğunu duyunca ekrana döndüğümü fark ettim. buraya gururla yazan arkadaşlarını ilerde daha da çok gururlandıracak. bu ismi bir yere yazalım, izlemeye devam edelim...
 • şu sıralar adana'da hanımın çiftliği dizisini çekerken aynı zamanda büyükşehir sahnesinde* uçurtmanın kuyruğu adlı -savaş dinçel'in yazdığı- tiyatro oyununda rol alıyor.

  oyun her perşembe saat: 20:00'da görülebilir..

  ek: sanırım hiç yazılmamış ama çukurova üniversitesi devlet konservatuarı tiyatro bölümü mezunu, necip memili.
 • hanımın çiftliği dizisindeki en başarılı oyuncu.

  canlandırdığı zaloğlu karakterine fiziksel olarak benzemese de performansıyla arayı tastamam kapatmaktadır.

  toprağımdır.*
 • türk dizilerinde görmeye alışık olmadığımız bir inandırıcılık ve sadelikle oynayan çok yetenekli, takip edilesi oyuncu..
 • yerli yersiz ağlatıyor beni bu adam. o yüzden sevmiyorum kendisini.
hesabın var mı? giriş yap