şükela:  tümü | bugün
  • uefa maclarinda gereken altyapıdan oyuncu kotasını dolduracak elimizde başka düzgün futbolcu olmadığı için her şekilde kontratini uzattığımız oyuncu. ayrica kendisi her zaman stabil belli bi seviyede maç çikaran, varini yoğunu ortaya koyan bir beşiktaşlıdır, beşiktaşın çocuğudur. emekli olana kadar kontrat imzalansa az gelir kendisine.
  • 15 mart 2016 trabzonspor beşiktaş maçı'nda gözler mario gomez'de olabilir, gayet de normaldir.

lakin bugün necip uysal öyle temiz oynadı, öyle güzel müdahalelerde bulundu ki neden çalıştığı her teknik direktörün adını ilk 18'e yazdığını anlattı.

çok büyük hatalar yaptı, kendinden beklenen gelişimi-performansı bir türlü gösteremedi ama ne zaman ki takımda biri sakatlansa "necip'i şuraya koyar, onu buraya çeker hallederiz" dedik içimizden. verilen görevi elinden geldiğince yapmaya çalıştı, ne surat astığını, ne huzursuzluk çıkardığını gördük.

ben "necip uysal iyi bir insan, bu yüzden takımda kalmalıdır" demiyorum, "necip uysal beşiktaş'ın mevcut şartlarda halen ihtiyaç duyduğu bir hamle oyuncusudur ve kendini mümkün olduğunca geliştirmelidir" diyorum.

bugün için kendisine teşekkür ediyoruz.
  • beşiktaş'ın çocuğudur.

küsmez, darılmaz, trip atmaz, oyundan alınınca antin kuntin hareketler yapmaz, oyuna sonradan girince öylesine girmiş gibi etliye sütlüye karışmadan nazlı gelin gibi oynamaz.

her zaman hazırdır. oyuna girer, maç alır.
  • 3 4 sene oncesiydi, hangi mac hatırlamıyorum tam olarak; ust uste 2 pozisyonda fena top kaybedince, bastım kufuru tribunde. sonra mac bitti eve geldik abimle. bir daha necip'e küfür etme dedi. ya gormedin mi abi, baska mac mı izledin falan derken; beni sarsan cumlelerden birini kurdu abim, "necip, besiktas'tir. insan takımına, hayatımın anlamı dediği kavrama küfür etmez..."
    aradan yıllar gecti. necip cok daha kotu maclar da oynadı. fakat bir daha degil kufur, kızmadım bile, abimin lafı cakılı kalmıstı aklımda. kalmasına kalmıstı da, neden oyle demisti. bu aksam son penaltıdan sonra, batı alt tribunde; sarıldık aglıyoruz. resmen bir sok hali, ne yapacagını bilememe durumu. valeranga macları, o genclerbirligi macı, sonra o 5 kırmızılı samsun macı, deplasmandaki liverpool macı. alayına selam cakıyor ruh halimiz ikimizin de.
    yarım saat once eve geldik. actık macın tekrarını izliyoruz. ikimiz de hem fikiriz. adam resmen nesta, cannavaro, puyol gibi bir oyun oynadı. büyük oynadı bu aksam. cok büyük.
    sonra o penaltılar, o son penaltı. ve akabinde arkadan kosan futbolcular. orada bir yüz, tertemiz bir cocuk yüzü aslında hala. hırs, gurur, mutluluk, adanmıslık... ne ararsan var o ifadede.
    abime dondum, kadehleri tokusturduk ; ve dedim ki: "simdi anladım...necip besiktas'tir. serefe... "
  • milli takıma çağrılmadı ya, gitsin tatilini yapsın, kafa dinlesin. kafasına takmasın bunları. üzmesin kendini.

neticede sabri'nin, gökhan zan'ın, selçuk şahin'in olduğu milli takıma çağrılmaması gayet normaldir.

milli takımdaki beşiktaşlı düşmanlığının devam etmesidir asıl üzücü olan.

edit: sabri kötü oyuncu mu diye bir mesaj geldi. ne diyeceğimi bilemedim.
  • en sevdiğim futbolcumuz. altyapıdan çıkan oyuncuyu kadroya yazma zorunluluğunu falan siktir edin, oğlum bu adam elimizde büyüdü. lampard olacak diye heyecanlandık falan. beşiktaş altyapısının en boktan döneminde a takıma yükselme başarısı gösterdi. sürekli çalışan, yedek kalmaktan şikayet etmeyen, kimseyle kavga etmeyen, her bölgeye yama olarak kullanabileceğin, "bir gün bizi satar da renklilere gider mi acaba?" demeyeceğin, önüne gelen sözleşmeye imza atan mis gibi topçu işte. kaldı mı lan böyle futbolcular? artık götü boklu bir futbolcu bile "hayalim avrupa'ya gitmek." derken bu adam "hayalim futbolu beşiktaş'ta bırakmak." diyor. ben futbolu necip gibi adamlar sayesinde sevdim. profesyonel çakallar sayesinde değil. zaten nesilleri tükeniyor böyle futbolcuların, bizde bir tane varken, siktirtmeyin yetersizliğini bilmem neyini. sen zaten necip'ten daha kaliteli bir oyuncuyu alıp yedek bekletirsen adam sorun çıkartır, en geç iki sene sonra da siktir olup gider. hadi biz romantiğiz, lan siz ne romantiksiniz ne de mantıklı. bomboş, tın.
  • ben bu gece ilk olarak sana teşekkür etmek istiyorum güzel insan.

çok umutluyduk senin için, yeri geldi çok giydirdik sana sonra. ama sen hiç sorun etmedin, hiç sorun yaratmadım. hocana trip atmadın, su şişesi tekmelemedin, "adamlık" safsataları yapmadın. ne zaman görev verilse kapasiten neyse o kadar oynadın. kazanma arzunu hiçbir şeye değişmedin. günahın da oldu sevabın da. ama sen neysen hep o oldun. maç seçmedin, pas atacağın adamı ayırmadın.

ben süleyman seba'nın, baba hakkı'nın top oynadığı zamanları göremedim. bunun yanında necip uysal'ın ilk gününden itibaren gördüm. belki bu kulüpte bu iki muazzam şahıs kadar etkili olmayacaksın, ama benim için her zaman varını yoğunu ortaya koymuş "necip uysal" olacaksın.

var ol güzel adam.
  • kendisini en cok savunan adamimdir yillardir.

ben berbat teknik direktorlerle ve berbat turk futbol anlayisiyla bogustugunu goruyorum yillardir.

düz adami çok seviyoruz biz. eforlu, basan koşan düz adamlar turk futbolunun en sevdigi ortasaha tipidir.

necipi hep boyle yaptilar.

2 buyuk sorunu var necipin ve ikisi de kotu teknik direktorler yuzundendir.

1- defansi rakip kovalamak olarak goruyor. oysa defans akliyla yapan hicbir takimin adam kovalamasina ve deli danalar gibi kosmasina gerek yoktur.

bununla ilgili sayisiz youtube videosu var isterseniz. nasil savunma yapilir ustune. veli kavlak ve necip eforlu oyuncu olduklari icin surekli rakibe basma ve adam kovalama gorevine verildi.

bundan siyrilmasi lazim necipin. tek guvencim yaşi genc olmasi ve zeki onder ozendir. yoksa esasinda necip artik cidden duz bir anadolu onliberosu kivamina getirildi.

bu yil bu salak savunma anlayisindan arindirilirsa eger necip onumuzdeki 5-10 senenin yildizi olur (besiktas adina).

hala umutluyum. ama işişten geçmek uzere. acele edilmeli.

ha 2. mevzu da ofansif korkakligidir. onda da q7 ci zihniyetin suçu var. diyorum 3 senedir bunu.

veli- necip şut çeker kaçar. tribunler homurdanir. q7 880 top kaybi yapar mac sonu oley oley quaresma denir.

olcay şahan 12 gol atar yilin transferi ve adami olur kimseye yaranamaz. kazma denir. simao 1 golle sezonu kapar, yildiz olur, simao olur.

simaonuza sokayim.