şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tgrt'nin ve tabi türkiye gazetesi'nin borsa yorumcusu zat.fakat paramı değerlendirmesi için versem dakikasında batıracakmış gibi bir izlenim bırakıyor soyadı.(bkz: türk futbol hakemlerinin soyadı sorunu/@esseq)
 • bir ekonomist ve borsa uzmanı için en olmayacak soy isme sahiptir kendisi. bazen denk geliyor, yorumlarını izliyorum. diğer hocalardan bir eksiği yok, ancak ağzıyla kuş tutsa bile tedirgin olmamak elde değil. ayrı bir sektördeki vaka için; (bkz: veli göçer)
 • tgrt haber'in yayin akisini mahveden adam. ne zaman bu kanali acsam neco karsima cikiyor. studyonun hemen yaninda bir ranzasinin oldugunu dusunuyorum. orada yatip kalkip konusuyor.
 • ekonomist demeye bin şahit tonton amca.
  über sevimli tanımdan sonra gelelim anımıza;
  ekim 2012 idi sanırım.borsa 70,000 civarında seyrediyordu
  global piyasaları takip eden,verileri biraz olsun yorumlayabilen herkes yükseliş kanalında olduğumuzu görüyordu.
  derken ;
  bir köşe yazısı gördüm , ölü kedi sıçradı şeklinde
  tabi daha sonra borsa 9 ay gibi bir sürede 90,000 i gördü.
  (bkz: ölü kedi sekmesi)
  (bkz: dead cat bounce)
 • sabah sabah trt haber 'de 10 saniyeden fazla kalma gafletinde bulunmamla tanıştığım bu ekonomist, o kısacık dakikanın içinde akepe iktidarının devam etmesi halinde hem doların çok düşeceğini hem de yabancı yatırımcıların ülkeye akın edeceğini söyleyerek bir sonraki kanala geçmemi ve alişanla çağla'ya razı olmamı sağladı.
 • ekonomist demeye bırakın bin, milyon şahit isteyen amca.

  ülkemizde çift haneye doğru depar atan enflasyon hakkında bakın ne demiş:

  "ortada çok enteresan bir manzara var. japonya, avrupa ve amerika enflasyonu fellik fellik arıyor, aman geri gelsin diye çırpınıyor. niye? çünkü enflasyon demek talep demek, üretim demek, büyüme demek.. biz ise yüksek enflasyon var diye ağıt yakıyoruz. beyler kendinize gelin! dua edin de türk halkı tüketmekten vazgeçmesin.. bizim insanımız banka borcuna yüklenmiyor, kazandığını harcıyor.. eloğlu böyle bir tablonun hayaliyle yaşıyor, biz elimizdeki nimetin kıymetini bilmiyoruz. bir daha enflasyon kelimesini ağzınıza aldığınızı duymayayım!.."

  bu yandaş kafasını yaşamak için paket paket bonsai içmek gerek herhalde. adam çift haneye yaklaşan enflasyonu savunuyor.
 • ekonomist sifatı ile trt'ye yorum yapan kişilik. ülkeye iran,ırak ve suriye'den dolar yağdığını ve doların yükselmeyeceğini iddia etmiştir. kayda alındı.
 • an itibariyle tarafsız bölge'de mikemmel yorumlar yapan yorumcu.

  doların yükselişi fetö yüzündenmiş bizi yıkmaya çalışıyormuş.
 • fettuşilerin hipnoz olduğu gibi hipnoz olmuş gibi konuşan biri. ekonomist olduğunu iddia ediyor ama kafa gidik. allah yardımcısı olsun.
 • su an cok guzel kahvehane muabbeti yapiyor cnn'de. herhalde tarafsiz bolge'ye katilmis en bos beles adamdir.

  edit: oha! adam dolari yukselirken bozucaksin dedi lan. ahahaha.

  adamin tum argumanlari surdakinin aynisi lan.