şükela:  tümü | bugün
 • itü makina mühendisliği bölümünün 'imparator' ve 'hazreti aydın' lâkaplı, dünya tatlısı, şeker gibi hocası.

  canavar gibi ders anlatır. derste anlattığı herhangi bir şeyi anlamadıysanız mesele aydın hocada değil sizde demektir. kanaatim odur ki itü'deki hocaların yarısı bile aydın ünverdi ile aynı vasıflara sahip olsalar idi muhakkak ki itü ve mezunları -ve tabiatı ile türk sanayiî- bambaşka bir yerde* olurdu. böyle muhteşem bir hocanın hâlâ yar. doç. olması acı ve esef vericidir, ayıptır. tahminimce şu an hakettiği mevkîye abet dalgası ve/veya ingilizce yüzünden gelememiştir.

  hakkında teferruatlı bilgiler itü sözlük'te mevcuttur:
  http://www.itusozluk.com/…oster.php?t=aydın ünverdi

  http://www.mkn.itu.edu.tr/…_tum/cvaydinunverdi.html

  not: ağzından düşürmediği samsun sigarası ile kasketi alâmet-i farikasıdır. nev'i şahsına münhasır bir hoca olarak gönlümde taht kurmuştur. enveriyaaaant! r skalerr m oooo!*
 • statik ve diferansiyel denklemler derslerine giren; mekanik konusunda oldukça bilgili, yaptığı işe saygı duyan fakat öğrenciye verdiği yüksek notlar nedeniyle fakülte içerisinde pek sevilmeyen, sigara molalarındaki muhabbetine doyum olmayan itü makina hocası. ayrıca iki üç adımda çözülecek soruları, illaki kuralına göre yapılmasını istediği için uzatmamızı sağlayan kişidir. bu isteği sebebiyle diferansiyel denklemler finalinde, bkz kullanarak 14 sayfa teslim etmeme neden olan hocam. tabii yine bu yüzden sınav notlarını oldukça geç açıklar. hatta finale vize notlarınızı bilmeden girebilirsiniz.
 • derslerini hep aynı salonda veren (a101) prensip sahibi öğretim üyesidir. derste inanılmaz gaza gelir, bazen sessiz seri şekilde konuşur arada ağır olarak vurgulu yüksek sesle uyarılarını dinlersiniz. dersleri verimlidir sonuna kadar kullanır, 2-4 dersi tam 4 te biter 4-6 dersi saat 8 de biter. öğrencilere birşeyler vermek için çabalayan nadir hocalardan bitanesidir.
 • sol frame de adını görünce şaşkınlık içinde tebessüm etmemi sağlamış statik dersini aldığım hocamdır. kendisi son derece heycanlı ve ciddi olarak ders anlatır. statiği yazın almama rağmen bütün derslere gitmemi sağlamış dersleri kendisinin doğal hali sayesinde çok eğlenceli geçen ve notu da hatırı sayılı bir biçimde yüksek bir itü makina hocasıdır.

  ayrıca konusu açılmışken vektörleri anlattığı bir derste iki eşit vektörü birbirinden çıkarıp sıfır yazdı ve ardından sordu. " evet arkadaşlar sonuç ne?" sınıftan bir iki mırıldanma dışında ses çıkmadı tekrar daha sert bir biçimde sordu ardından topluca sıfır dedik. kendine has bi şekilde "değildir" diye gürledi. bizde ulan nası değil sıfır işte falan derken ben lan acaba sıfır vektör mü dedim ve bana bakarak sert bi biçimde "sıfır vektördür" diyip beni sıraya kazımıştı. soruyu bildiğime sevinsem mi üzülsem mi bilemedim**
 • evet kendisi canavar gibi ders anlatır fakat aksamüstü 5 bucukda bitmesi gereken dersi 6 bucukda bitirip 2 saatlik dersi 3 saate dayandırıp, üstüne de kısa sınav- vize vs yapan kafa diken bir hocadır, ona rağmen keşke her hoca onun gibi olsa der insan. ders anlatması dillere destandır, hatta itünün diğer bölümlerinde okuyan öğrencilerin, makinacı arkadaslarının tasvirleri üzerine meraktan gelip necmi hocayı dinlemişlikleri de vardır. derste kendinden geçip duvara doğru çizmiştir tahta kalemiyle ayrıca. facebookda ismine acılan fan sayfasındaki rivayete göre sigara içme yasağı öncesinde bir öğrencisi kendisinden vize esnasında sigara içmek için dışarı cıkma izni isteyince, sınıfın ortasında o öğrencisine sigara içirdiği vakidir.
 • ilk defa bu yaz kendisinden ders almakta olduğum itü makina'nın imparator lakaplı hocası.esnaf tarzı babacan görüntüsü,kendine has vurgu ve tonlamaları ile,dört saatlik derste bir kere ara vermesine,bir saatlik kısa sınav,üç saatlik vize yapacağını açıklamasına rağmen dersi çok güzel işlemesi ile kendini sevdiren hoca.
 • seçkin eğitimci anketinin sonuçlarına göre itü makina fakültesi'nde öğrenci oylarıyla seçilmiş 2 seçkin eğitimciden biri.bir diğeri için ise (bkz: haluk karadoğan)
 • itu makina fakültesi içinde "imparator" veya "hazreti aydın" olarak bilinen, artık sahiplendiği a501 isimli sınıfa "necmi arena" denmesine sebep olan enteresan hoca.

  asıl olarak matematikçi olmasına rağmen statik ve dinamik dersleri de verir, bunları da neredeyse tamamen matematik olarak anlatır. anlattığı dersi anlamamak için özel çaba gerekse de, anlattığı şey genelde bambaşka bir dünya olduğundan kendisinden dinamik ve statik alanlar bu derslerin bağladığı derslerde sıkıntı çekerler.

  garip bir huyu da, ilk 4 hafta boyunca dersin konusu ile pek alakası olmayan, ancak ileride kullanacağınızı iddia ettiği vektorleri anlatması. genelde mola vermeden ve sürekli ek ders yaparak seneyi geçirmesine rağmen bir şekilde konuları yetiştirememeyi başarır.

  keyifli adamdır, dersleri de zevkli geçer. sürekli sınav ve quiz yapması bir yerden sonra bayar. notlandırması iyidir derler ancak notları tamamen rastgele dağıttığı yönünde de söylentiler vardır.

  son olarak unutmadan, (bkz: enveriyant)!
 • enveriyaaaant reis.imparator lakapli sert mizaca sahip emektar öğretmen.lakin dersleri inanilmaz agır işlemektedir.bir rivayete göre bir keresinde statikte dersinde kafes sistemlerde kalmış.dersi çok yüksek tempoda işlemesine rağmen çok fazla tekrar ve eskiye dönüş yaptığı icin konular çok ama çok agır ilerler.statik dinamik ve differansiyel ustası ,kral insan.