şükela:  tümü | bugün
 • yıllar yıllar önce bursa'nın henüz ekimlerinin ekim, şubatlarının şubat gibi koktuğu bir zaman aralığında kendisiyle bir kitap ile alakalı görüşme kararı aldık. gayet mütevazi bir odada o dönem yazmaya devam ettiği "kum ve zakkum" adlı hikaye kitabı hakkında uzun uzun konuştuk. puslu, yağmurlu ve kasvetli bursa gününün ruhani katkısı ve yazarın doyurucu anlatımıyla aklım aydınlanmış bir şekilde ayrıldım.

  meraklıları için, akademik yayınları
  (bkz: çıkarımsal istatistik)
  (bkz: betimsel istatistik)
  (bkz: sosyal ağ analizi)
  (bkz: istatistikte r ile programlama)
  (bkz: büyük veri)

  hikaye,
  (bkz: kum ve zakkum)
  (bkz: floransalı karlo)
  (bkz: mösyö fomara)

  ve yayınlanmayı bekleyen (bkz: albino yayın balığının gözleri)
 • sosyal ağ analizi konusunda etkin ve yetkin insan... ders anlatımı ve sohbeti eğlenceli, kopmadan, sıkılmadan dinlenebilecek bir sunuma sahip... ayrıca söylediğine göre; akademik yayınlarını imzalamayı da seviyor ama kitap fuarlarında hikaye kitaplarını imzalamak onun için bambaşka...
 • sosyal bilimler içim betimsel istatistik dersini aldığım hocadır. r programlama dilini ısrarla öğretmek istemiştir. ülkemizde yazılım konusunda eksikliği düşünürsek iyi ki öğretmiş iyi ki zorlamış bizi. sayesinde istatistiğe farklı bir pencereden bakar oldum, tabiri caiz ise çocuğu koydum, vizesindede finalindede. herkesin kaldığını görüp yazılım geçmişimin olmasını bir şansa bağlasamda kesinlikle sevilmesi gereken hocadır. teknolojiyi ve sosyal yaşantıyı yakından takip eder. bu durumu kitaplarının baskılarının ilk sayfalarında rahatça anlarsınız.
 • uludağ üniversitesi istatistik anabilim dalı profesörü. naif, kibar insan. r ile betimsel istatistik, büyük veri gibi çok güzel eserleri var. öğrencileri gerçekten çok şanslı insanlar.