şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ilk açıldığı zamanki sıcaklığı, ufaklığı ve de ucuzluğu gitmiş mekandır.

  neredeyse pasajı ele geçirmiş. alt katı komple almışlar. alsın gözümüz yok ama eski havasını kaybetmiş. bi 50'lik, bi ciğer, dört kavuna da 120 istediler.

  sevdiğimiz bir yerdi ama bozmuş.
 • öncesi bilmem ama bildiğin kazık bir yer. ankara gibi bir yerde limitsiz içkinin max 90 tl olduğu yerde burada neredeyse iki katı para verdiğin yer. adamlar rakının yanındaki suyu bile yazmışlar. pavyon daha ucuz gelin siz hesap yapın.

  şiddetle kaçınız.
 • ankara'da salaş meyhane arayışına son noktayı koyan mekandır. lakin arkadaş böyle mekanlar nasıl bi anda patlıyo aklım almıyor! kim kime söylüyo, kimden duyuyo, nasıl bi pazarlama stratejisi yav!.. cuma akşam gidelim dedik, pavyonların arasında nereye geldik filan diye düşünürken abiler bize rezervasyonumuz olup olmadığını sordular. neyse bi köşeye kurulduk.

  peynir güzel, salata taze, ciğer ve pazı sarmanın gideri var. ama salaş mekan için biraz fazla kalabalık... ayrıca fiyatlar da biraz tartışmalı... tamam kazık değil de arkadaş yer belli, dekorasyon belli, fiyatlar da biraz daha makul olabilir.

  duman altı olmayı sorun etmiyorsanız, güler yüzlü servis anlayışıyla mutlu yarınlara koşmak istiyorsanız, janjanlı yerler baydıysa deneyin derim.
 • taksiciye yer tarifi yapılırken, daha çok bilinmesi sebebiyle yakınındaki maltepe 06 pavyon' un ismi verilir.
  yeri sizi yanıltmasın salaş fakat nezih bir mekân, mezeleri de lezzetli. ayaküstü olmayışıyla ve "rakıyla bu şarkının iyi gideceğini düşünmezdim." dedirten şarkılarıyla bir kısacık saatte kendini sevdirmiştir.
 • lokasyonundan dolayı oluşan ön yargıların yersiz olduğunu kanıtlayan salaş bir meyhane.

  sevgilinizle baş başa gayet mutlu mesut takılabiliyorsunuz. çalışanlar da oldukça arkadaş canlısı. müzikler soldan çalıyor ve sohbeti engelleyecek düzeyde değil. baya keyifli bir ortam. gitmeden rezervasyon yaptırmak gerekiyor yoksa yer bulmanız zor olabilir. ankara'da klasik meyhane ortamı arıyorsanız bir şans verilebilir.

  yaprak ciğer ve pazı sarmasını tavsiye ediyoruz.

  edit: imla
 • aynı zamanda kalburüstü bürokratların da takıldığı salaş meyhane. pasajın içinde küçük bir mekanken koridora yayılması sebebiyle tam kadehi kaldırıp kafaya dikerken yandaki dükkanda saç kesen berberle göz göze gelebiliyorsunuz. güzel mezelerini masalara gelip hal hatır soran bir abla yapmakta. edirne usulü yaprak ciğeri, pazı dolması ve samimi ortamı için gidilince haliyle burada çevirilen muhabbetler daha bir güzel oluyor. pasajın hemen yanında pavyon olması bu mekanın tanınabilirliğini azaltıyor olabilir. fakat yine de bunca yıllık meyhanenin ankara'lılarca bilinmiyor olması garip. kime söylesem haberi yok.
 • atmosferi, müzikleri, servis elemanlarıyla ankara'da rakı içmeye gidilebilecek, ve özellikle hiçbir yer bilmiyorsanız araştırıp bulabileceğiniz herhangi bir yerden çok farklı çizgide bir mekan.

  öncelikle balık, ege mezeleri yok; ve edirne usulü diye sunan ciğer de edirne usulü değil. ama mekan tam olarak 'ankara. hattazeki demirkubuz` yeraltı filminde neden burda bir sahneye yer vermemiş diye düşündürttü.

  uzun lafın kısası biz buraya arkadaşlarımız vasıtasıyla gittik; ve benzer meyhane önerilerine her zaman bir mesaj uzaktayım.