şükela:  tümü | bugün
  • blogunu kapatmış anlaşılan. takip ediyorduk, yazık oldu.
  • necmiye alpay zamanında twitter'dan bildirmiş: "sütyen mahrem bir kıyafettir, bikini ise kamusal kıyafet. tıpkı sabahlık/elbise farkı gibi."
    (bkz: sütyen/@ibisile)
  • tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilen yazar:

http://t24.com.tr/…yle-mahkemeye-sevk-edildi,357792
  • kendisini tanımıyor olsam da bir dil bilimci olarak neden tutuklandığını merak ettiğimdir. atilla taş gündem olurken, günlerdir yazarlar, edebiyatçılar tutuklanıyor. özgür gündem gazetesini kapatabilirsin. veya bunun için en azından bir mazeret bulabilirsin ama gidip yazar, çizer insanları topluyorsan orada duracaksın işte.
  • zamanında bir bilge kişi, necmiye alpay'ın türkçe sorunları kılavuzuna bakmadan yazılan yazıda çok büyük ihtimal hata çıkar demişti.
    ne kadar doğru bir tespit olduğuna defalarca şahit oldum. üşenip kontrol etmediğim her noktada türkçemden utandım.
    şimdi onun tutuklanma haberini alınca boş gözlerle kitaplarına bakıyorum.
    içimden gelmiyor kurallı cümleler kurmak.
    ayrı yazılması gereken "de" bile bitişik yazılsın bundan sonra, ne önemi var
  • aslı erdoğan'dan sonraki yeni kurbandır. off...
  • devletin çözümsüzlüğe ısrarının kurbanı olan bir başka aydın, yazar, öğretim üyesi, çevirmen.

birazdan buraya "devlet tabiki terörist sevicileri tutuklayacak zorunuzamı gitti hainler"*, "senin o gazetede ne işin vardı", "biz o hocaların ne olduğunu biliriz"ci aptallar gelecek. türk milliyetçisiyiz deyip, bir gram türkçe konuşmaktan aciz tiplere sadece şunu söyleyip çekileceğim: yazım yanlışlarıyla dolu beş para etmez cümlelerinizi bu başlıktan uzak tutun oğlum. gidin survivor başlıklarına yazın. futbol trollüğü yapın.

necmiye alpay sizin gibi binlercesini tek cebinden çıkartır.
  • bugün tutuklanmıştır. 70 yaşında bir yazar, dil bilimci saçma sapan iddialarla örgüt üyeliğinden, üstelik kendi ayağı ile gittiği savcılık sorgusundan sonra kaçma şüphesi ile tutuklanmış. her seferinde bundan öte daha yapabilirler ki diyoruz ancak görüyoruz ki bunların bize yaşattıklarında herhangi bir sınır yok.
  • o bir mülkiyeli, bu ülkede kimsenin ötekileştirilmediği bir idealin, demokrasi ve özgürlüğün yılmaz savunucusudur.
    düşünceleri ve duruşu nedeniyle her otokratik dönemde içeri alınmıştır. bugün de aynı nedenle yine tutuklanmış, belli ki bir süre içeride tutacaklar, ne gam, fikriyatından geri durduğu görülmemiştir.
  • memleketin çoktandır raydan çıktığının bir başka kanıtıdır.