şükela:  tümü | bugün
  • bugün annaneme uğradım bir ihtiyacı var mı diye. gitmişken de oturduk sohbet ettik biraz. arada pasaportla ilgili bir işlem için de valiliğe uğrayacağımı anlattım.

durdu biraz düşündü

orada bir adam var ben ona hurma götürme sözü vermiştim hala götüremedim onu bul dedi.

kim o dedim.

neco dedi.

80 yaşında pamuk gibi kadının ağzından duyunca komik geldi bu kısaltma.

meğer neco annaneme hac işlemleri için yardım etmiş annanem de sana dönerken hurma getireceğim diye söz vermiş. gitti geldi üzerinden yıllar geçti adamın hurmasını dolapta saklıyormuş hala. dert etmiş içine anca söyledi bana da.

bunu niye anlattım tam emin değilim ama bu ülkenin müslümanlıktan insanlıktan anladığı hala budur bana sorarsanız. şimdi başka bir kitle yetişti cahil ve vandallar. kin ile nefret ile talan ediyorlar insani değerleri yine de bakarsan neco oradadır, ananem buradadır.

kirli bir çöp yığını gibi üzerimizi kaplayan katmanı biraz kazırsak altından yine anadolunun memleketimin güzel insanları çıkar.

umut bu toprakları hiç terk etmez.
  • az önce konuk olduğu programda ''bizim evdeki bakıcının bile facebook'u var, düşünebiliyor musunuz? nerede çokluk, orada... '' demiş insan. zaten nasıl bir baba olduğu yetiştirdiği çocuktan da belli. ailece insanları küçümseme hastalığına yakalanmışlar, yazık. bunlar babadan oğula nesil herhalde.
  • ha$met babaoglu'nin kayinpederi.

ni$anta$ı'na gelirse bi cayımı icer.
  • dün gece ntv'de türkiye'nin eurovizyon tarihi ile ilgili bir programda bir anısını anlatan abimiz. eğer yazmadıysa ki hiç sanmam, tarihteki muazzam ayarlara örnek olacak kadar iş yapmış kendisi.
    neco 1982 şarkı yarışmasında ülkemizi hani şarkısı ile temsil etmek üzere bir yıl önceki birinci ülke olan ingiltere'dedir. ülkede gündem henüz biten ve ingiltere'nin kazandığı falkland savaşıdır. yarışma öncesinde sanatçılarla yapılan basın toplantısında bir ingiliz gazeteci neco'ya sorar:
    -ingiliz donanması falkland adaları yerine türkiye'ye dayansaydı ne olurdu?
    -çanakkale'yi bilmiyor musun?
  • be$ikta$ sezon acılı$larının kafa adamıydı, bu cıkar $arkı söyler, rahmetli cenk koray fıkra okur.. sonra takım $ampiyon olmamı$, kupa alamamı$ kimin umurunda olur..
  • biraz önce canlı yayında bir programda, "ben zor bir adamım, kendime bir müzik zevki oturttum, bambaşka bir müzik zevkim var" gibi iddialı açıklamalardan sonra tek beğendiği popçunun serdar ortaç olduğunu söylerek tarihin fantastik beyanlarına birini daha ekleyen kişi.
  • yozgat asıllı rum piskopos.
  • mandrake tadinda siyah pelerin takardi trt'ye ciktiginda. seksenli yillar diyorum, baska birsey demiyorum.
  • bu ay içinde 4. kez baba olmaya hazırlanan şarkıcı. üç kızı bulunan neco'nun 4. çocuğunun cinsiyeti ise erkek.
  • eskilerin sarkicilarindan..muzikallerde de rol almisligi vardir..tonlamasi ve telaffuzu biraz bana garip gelse de yine de ses rengi super olan bi adamdir bu, tok bi tenor tinisi vardir ve diyaframi da gucludur, ugrassaydi cok daha super yerlere gelebilcegini dusunurum uluslararasi bazda..