şükela:  tümü | bugün
 • h r giger'in resimledigi bir kitap. gorme firsatina erisemedim..
 • cilgin aarap der ki...
  "bu gizli sayfalar babil yapılmadan önce eski inanışa tapan rahiplere aittir, ve kendi dillerinde yazılmıştır, fakat ben kendi ülkemin altin diline çevirdim ki herkes anlasın. ben bu yazıyı artık olmayan ur'un 7 efsanevi şehri bölgesinde dolaşırken karşılaştım, ve tanrılar arasında zamandan önce olan savaşlarını anlatıyordu.ve rahiplerin gördüğü korku ve çirkinlik burada anlatılıyor, ve onların nedenleri, ve onların doğaları, ve özleri, ve çizgilerin sayıları kutsaldı, ve kelimeler kutsaldı, ve şeytani kişiler için en iyi etkilemeydi.ve doğal olarak o kentin büyücüleri bunları parşömentlere, vazolara, veya havaya yazdılar, ve böylece tanrılar verilen sözün kelimelerini hatırlayabilecekler.

  bu kelimelere kulak verin ve hatırlayın! çünkü hatırlamak en önemli ve en etkili büyüdür, geçmişi hatırlayabilen olmak ve gelecek olan şeyleri hatırlayabilen olmak aynıdır.ve bu yazıyı hazır olmayana göstermeyin, çılgınlık yaratır, insanda ve hayvanda...."
 • abdul alhazred'in, yıllarca çöllerde aranıp, çok eski günlükleri bulması ve delirmesinden sonra kötü ruhlarla karşılaşmasını, insanların yeryüzüne gelmesinden önce yaşanan azothoth dönemini, ruhlar alemiyle nasıl iletişim kurulacağını ve ölülerin nasıl harekete geçirileceğini anlattığı kitap. içinde formüller ve büyüler bulunan bu kitaptaki büyüleri tecrübe eden herkes ya delirmiş, ya ölene kadar susmuş ya da bilinmeyen warlıklar tarafından öldürülmüştür.

  kitap al azif diye bilinir. lakin ne böyle bir kitap ve böyle bir yazar asla olmamıştır diye bi inanç da hasıldır.bunlar howard phillips lowercraft'ın yarattığı "ctulhu'nun mitleri" isimli, hayali mitolojisinin birer parçasıdır. fakat, yazarlar bazen gerçekleri öyküleştirirler. öhö...ne ?
 • alfred hitchcock da okumuş bu kitabı, ondan sonra manyağın oğlu olmuş gibisinden de bi inanç vardı.olsa da okusak bizde kralı olsak sinemanın edebiyatın.
 • alone in the dark'ta kutuphane'deki gizli bolmede duran ve okumamaniz gereken kitap..
 • aynı zamanda sanırım evil dead serisinde de bunu okumak aptallığında bulunuyorlardı.
 • papa tarafından yasaklanmış olan ve english museum da saklanan kitap.döneminde tüm hristiyan alemina yayılmış ve toplatılmıştır.alaister crowley tarafından da okunmuştur.basına sızan sayfalar mevcut.bir zamanlar fenomen adlı dergide yayınlanmıştı.
 • "this is testimony of all that i have seen, and all that i have learned... for this is the book of the dead, the book of the black earth, that i have writ down and the peril of my life." necronomicon / avon books march 1980
hesabın var mı? giriş yap