şükela:  tümü | bugün
  • çünkü yumuşak g harflerini sevmiyor. *

yumuşaklar da onu sevmiyor. *

olumsuz taraflarını sayalım

bazen "dur başkanım artık espri yapma" demek zorunda kalabiliyoruz. ama her zaman neşeli olmayı başarması güzel.

adam içindeki çocuğa dur diyemiyor ya...

(bkz: olumlu tarafları)

- binali bey şaka yapıyor ama yalan söylemiyor.

rakibi ise tam bir ayaklı yalan söyleme makinesi

- 18 yıla varan bu hükumette erdoğan çıkıp "bize oy verin çünkü şunu şunu yaptık" dediği ne varsa en az %70'i binali yıldırım'ın imzasının olduğu işlerdir.

- ulaştırma, haberleşme ve denizcilik bakanlığı, başbakanlık, meclis başkanlığı yaptı.

- istanbul'da kazanması halinde hükumet desteği ile güçlü bir aday olacaktır. orası topal ördeklerle yönetilemez. ak parti de istanbul'u bir daha tehlikeye atmamak için elinden geleni yapacaktır.

- cv'si en güçlü adaydır. denizci kökenli olduğu için dünyanın en değerli iç denizini içinde barındıran istanbul ile ilgili en uygun adaydır.

- sadece bu bayramda türkiye'de trafik kazalarının %56 oranında azalmasının sebebi bile binali beydir. yol projelerinin tamamında kendisinin imzası vardır.

- bir çok ili birbirine bağlamıştır. kardeniz çevre yolundan, doğu anadoluda illeri birbirine bağlayan tünel ve köprülere kadar hepsi ulaşımı adeta eziyetten zevke çevirmiştir.

- izmir, antalya, ankara ve istanbul gibi kentlerde demiryolu projelerini ulaştırma bakanı olarak önemli ölçüde üstlenmiştir.

- bugün gebze'den halkalıya tek bir trenle hem de 110 dakika gibi kısa bir süre içinde gidebiliyorsak bu binali yıldırım sayesindedir.
  • çünkü espiri yapmazsam ölecem hastalığına tutulmuş bir siyasetçi... binali bey, bizi güldürmeyi çok önemsiyor, önce vatandaş diyor.

kendilerine slogan öneriyorum.

#herseycokkomikolacak
  • bencede saçma. binali diye isim mi olur aq. ama anası babası öyle uygun görmüş. mahmur mu diyek ne diyek. mecbur binali. soyadda zaten mecbur babadan. sonuç binali yıldırım.
    isim için sormuşsunuzdur umarım. yoksa oy için falan soruyosanız onun şahısla alakası yok. onun için seçmen olarak senin salak olman gerekiyor.
  • binali yıldırım ilkokuldayken matematik öğretmeninin adı da binaliymiş, sonracıma efem hoca da dururmu yapıştırmış cevabı; senin de adın binali benim de adım binali olduk mu 2 bin ali.
  • bugün istanbul'un ulaşım sorunu çılgın projelerle büyük ölçüde çözüldüyse eğer istanbul halkı bunu binali başkana borçludur. marmaraydan tutun avrasya tüneline yavuz sultan selim köprüsünden tutun 3. havalimanına duble yollardan tutun 4.5g teknolojisine kadar hepsinde binali yıldırım'ın imzası var. vakti zamanında yapılması hayal ötesi duran bu projeleri bugün sanki hiç yapılmamış gibi davranıyoruz, nankörüz, balık hafızalıyız. o kadar balık hafızalıyız ki daha dün yalan söyleyen basit bir başkan adayının bugün dürüst olduğuna inanıyoruz. ne desek boş ne söylesek anlamsız.
  • adam decrübeli. başbaganlık yapmış, ulaştırma baganlığı yapmış, meclis başganlığı yapmış.

dörd dördlükhg adam.

neden mi binali yıldırım, işte bu yüzden binali yıldırım.

gençlere 10 cigabayt indernet bedave. yeeeeeeeeey. hüloooooğ.
  • (bkz: ay ortasında maaşların yatması)

bak bak 4.5g binalinin işiymiş ahahahahaha

allah razı olsun ya china mobile, datang telecom, huawei, zte, nokia solutions and networks, qualcomm, samsung, ve st-ericsson gibi telekomünikasyon firmalarını kurduğu için binali beye ne kadar dua etsek az.
  • (bkz: 4.5ğ)
  • binali yıldırım 4.5g internetin ülkemize gelmesinde en büyük katkısı olan siyasetçidir.

neden bu cümleyi bu kadar uzun kurdum? çünkü bazıları "4.5g hızında internet bineli bey sayesinde geldi" dedim ya onu binali bey icat etti dedim sanıyor. işte ülkemizde böyle seçmen bir seçmen kitlesinin oyuna bile talip olacak kadar mütevazı birisi.
  • bunu, sıkıysa, "o"na sorsana deli ğ anlı.