• çünkü bu ülkede bilim yerine ayet okunan fasulyeler ödül alıyor
  • çok basit. boktan eğitim sistemi yüzünden. tonlarca özel okul var artık (ilkokul) gidin bakın eğitimlerine hatta ben çocuğu size yazdırmak istiyorum ne yapacaksınız nedir stratejiniz de. önce üç öğün yemek verdiklerini, evden servisle alacaklarını, servisle bırakacaklarını, sınıftaki öğrenci sayısının 20 yi geçmeyeceğini söyleyecekler. sonrası mı? teşvik size kesin çıkar ordan yararlandınız mı senelik 15.000tl ye hallederiz. nedir ki?:)))
    durum bu, ülkede bu çocuklara olan sorumluluğunu az da olsa yerine getirmeye çalışan aydın kesim var(matematik köyü şirince) lakin o kadar kısıtlı ki her şey. çocukların izlediği çizgi filmler onların hayal dünyasını geliştirecek filmler değil. elsa bir kız çocuğunun hayal edebileceği son karakter, ya da cesur kız. erkek çocuklarının hali desen daha harap bir ekranın içinde kaybolup gidiyorlar. yok oluyorlar büyümeden. bu yaz bir çocuğa atlas hediye edin, bir çocuğa aborjinlerden bahsedin, uçurtma yapın. yani bizler de buralarda takılı kalıp ekran başında tartışıp çözmeye çalışmayalım her şeyi. sev,üret,paylaş güzel kardeşim
  • sevgili edebiyat trollümüzün sorduğu güzel bir soru. kendisini sevgiyle tebrik ediyorum.

bu adamlar sanıldığı gibi tarlada yetişmediği için şeklinde de cevaplamak istiyorum. mesele ilim bilim öğrenmekle sınırlı değil. fikri hür vicdanı hür irfanı hür olmakla ilgili.

ismi zikredilen kişiler çok zeki ve eğitimli olmalarının yanı sıra fikri özgürlüklerinden kaynaklanan sınırsız hayal güçlerine de sahipler.

bizde işte bahsettiğim bu özgürlükler olmadıkça bu şekilde insanlar yetişmez.
  • aslında steve jobs, alon musk gibi insanları birileri yetiştirmiyor, onlar kendilerini nasıl yetiştirmesi gerektiğini biliyorlar. evet, öğrenmeyi öğretmek eğitimin birincil amacı olmalıdır. bu, iç motivasyon, ilgi alanın farkında olmak, merak duygusu, yaratıcılık, zeka ve üretme güdüsüyle birleşince alon musk gibi adamlar ortaya çıkıyor. uygun ortamını da bulan çiçek küsmeyip yeşeriyor.
  • yakinda 'neden domates yetistiremiyoruz' diyecek duruma gelmisiz, yazarimiz steve jobs, elon musk diyor
  • akıllı, sorgulayan gençlere ...tir git dediğimiz için olabilir.
  • bilim/teknoloji yerine betona yatirim yapmaktir. bu kadar dar goruslu yoneticinin oldugu bir ulkeden jobs, musk, gates cikarsa o basari olmaz, mucize olur.
  • dolardan sonrasını okumadım.
  • steve jobs burada olsaydı torpil bulamadığından ailesiyle suriye'ye dönerdi
hesabın var mı? giriş yap