• daha önce de bahsettim esasen, neredeyse iki buçuk yıldır iş arıyorum. mezun olduğum alanda iş bulmak neredeyse imkansız. bu üniversiteyi neden okudum, neden herhangi bir anlamı yok sürekli düşünüyorum. okuduğum okul ve bölüm bana herhangi bir iş görüşmesi sırasında fark yaratmıyor. iki yıldır gittiğim hiçbir görüşmede ne okuduğumu soran bile olmadı. şimdi bu ülkeye, bana herhangi bir konuda hiçbir fırsat sunmadığı halde bir aidiyet duymamı ne hakla bekliyorsunuz merak ediyorum. ekonomi şöyle olurmuş, olsun ulan bana ne? benim zaten hiçbir şeyim yok. illa bi yerlerde kendimizi mi yakalım?
  • üzerinde yaşanan toprağı kutsamak bizim memlekete özgü bir sığırlık değil elbette. çeşitli medeniyetleri gözlemlerseniz, benzer büyükbaşlıkları görürsünüz. sevdiği ya da bırakmadığı için değil, başka şansı olmadığı için burada olanlardan biriyim. türlü kutsiyetler atfettiğiniz kum zerrelerine herhangi bir fetişizm beslemiyorum. dünyanın farklı herhangi bir yerinde, daha huzurlu ve mutlu bir yaşama sahip olma fırsatı bulduğum an zaten çeker gider ve sizi kendi foseptiğinizle baş başa bırakırım.
hesabın var mı? giriş yap