• "içmenin sorunu bu, diye geçirdim içimden, kendime bir içki koyarken. kötü bir şey olduğunda unutmak için içiyordun; iyi bir şey olduğunda kutlamak için içiyordun; hiçbir şey olmazsa bir şeyler olsun diye içiyordun." demiş c. bukowski.
  • - neden içiyorsun?
    + unutmak için.
    - neyi?
    + neden içtiğimi.

bir dizinin mi filmin mi ne diyaloğuydu. çok da iyi değil bence ama aklıma geldi.

edit: tamam bayanlar baylar mesaj alınmıştır. küçük prens’tenmiş. bir çocuk kitabında böyle bir diyalog geçeceğini düşünemedim. hele ki nerden baksanız 12-15 yıl önce okuduğum bir kitaptaki diyaloğun aklımda kalacağını hiç düşünemedim :(
  • bir iskoç mottosu olan, “içki hiçbir sorunu çözmez ama süt de çözmez” cevabıdır.
  • - kim demiş sarhoşluk kötüdür diye, ben herşeyimi ayıkken kaybettim.

çal keke çaaaal.
  • keyif veriyor çünkü,
    yemek yiyeceksindir; iştahı neyle açacaksın koyarsın bir double gin.
    canın midye-kalamar çeker, açarsın bir bira,
    masada balık vardır, rakı boynunu büker kadehe girmezse,
    canın keyif yapmak ister, vaktin vardır; koyarsın bir kadehe bourbon,
    üşümüşsündür; konyak olmadan neyle ısınacaksın.
    kahve gelmiştir; likörü yanına ahbap etmezsen kahveye saygısızlık.
    kitap okuyacaksındır; kahvenin içine baileys koymazsan yazar sana sırtını döner.
    sevgiliyle romantik bir gece geçireceksindir; şarap kadehleri geceyi kırmızı kırmızı aydınlatmadan ne anlamı olur.
  • two and a half men'de charlie'ye "sen neden içiyorsun?" diye sorar jack. amcası da viskisinden bir yudum alarak der ki "çünkü içimde zehirlemeye çalıştığım bir şeyler var."
  • raki ; cevabi bulmak icin degil, soruyu unutmak icin icilir
  • (bkz: sanane yarram)
  • - içince her şey halloluyo mu?
    - yok, hallolmayınca içiliyo

(bkz: neşeli hayat)
  • guzel cevaplardan biri charles baudelaireden gelmis; "kişi her zaman sarhoş olmalı ... ama neyle? şarapla, şiirle ya da seçeceğiniz erdemle. ama sarhoş olun."
hesabın var mı? giriş yap