şükela:  tümü | bugün soru sor
  • neden izmir ? sanırım izmirli olmayan ve izmiri bu kadar çok seven insanları anlayamayan herkesin birbirine gizli gizli sorduğu soru? instagram'da ve youtube'ta denk geldiğim bir sayfadan sonra ben de bi izmirli olarak kendime sordum. neden izmir ? bana kalırsa izmir çünkü;
    çünkü henüz yozlaşmamış şehirlerden birisi. çünkü yatırım fırsatları olarak çok çok daha iyi. yapılan yatırımlar istanbul kadar düzensiz değil herşey planlı ve programlı ilerliyor.
    çok fazla göç alıyor ama aldığı göçün çoğunlu kırsaldan değil istanbul'dan sıkılan beyaz yakalı denilen kesimden.
    izmir çünkü çeşmeye bodruma türkiyenin en güzel yerlerine çok yakın.
    izmir çünkü sokaklarında her saat güvenle yürüyebiliyorsunuz.
    izmir çünkü her dinden her ırktan insanla karşılaşıp dinini ırkını nereli olduğunu umursamıyorsunuz bile.
    izmir çünkü izmire göç eden birisi göç ettiği memleketini izmirde yaşamıyor. izmire göç eden biri hayatına adanalı urfalı olarak değil izmirli olarak devam ediyor. göç edenler şehri değil şehir göç edenleri değiştiriyor.
    yaptığınız her yatırım mutlaka bir kazanç olarak dönüyor. her ne sektöre girerseniz girin. yatırımı da sadece yapı olarak ev al sat olarak ta düşünmeyin. netice itibariyle binlece yıllık bir liman kenti burası.
    anlatılacak çok şey var yazılsa ciltlerce kitap olur belki ama ben imdilik bana bunları düşündürten sayfayı size önereyim. siz de elinizin altındaki değerin kıymetini bilin gördükçe izledikçe :) bakalım kimler için izmir neden izmirmiş

https://www.instagram.com/nedenizmir/
    https://www.youtube.com/…l/ucoecjphvvynzjsu6hpr69qw
  • peki (bkz: neden sen?)
  • illere ve nüfusa göre bekarların en çok ve kolay sex yaptığı il olduğunu düşünüyorum
  • gereksiz izmir romantizmi yapanlar gelmeden yazalım...

elimizdeki en iyi alternatif izmir'dir arkadaşlar. doğma büyüme bir izmir'li olarak söylüyorum yurtdışında 3-4 akdeniz şehiri veya hispanik abd-avrupa şehirlerinden herhangi birini görseniz izmir'in ne kadar abartılmış ve overrated bir şehir olduğunu kendiniz fark edeceksiniz. öte yandan buradan 30-45 km uzaklıktaki manisa hatta kemalpaşa'da bile insan ve yaşam kalitesinin bir anda nasıl değiştiğine bizzat şahit olduğum için maalesef izmir kötünün iyisi konumunda ama kesinlikle bu kadar abartılacak bir yönü yok