şükela:  tümü | bugün
1295 entry daha
  • (bkz: türkiye)

dört dörtlük bir ülke de değil ama içinde yer alan her şey çok pahalı.
  • (bkz: amerikan doları)

sonuçta resimli bir kağıt parçası. maliyeti ne lan bunun?
  • spor ayakkabısı.
  • (bkz: sandalye) tabure bile pahali en ideal sandalye 150 liradan basliyor.
  • (bkz: işkembe çorbası) 17 tl'ye çorbamı olur lan, kurbanda kesilen hayvanların atılan işkembelerini toplasanız bir sene yetecek malzeme çıkar bu neyin parası allah aşkına.
  • et, prezervatif, kitaplar, içkiler, arabalar, evler... fakir miyim lan ben?
  • başlığa dalıp konu üzerine biraz düşündükten sonra her şey pahalı amk hangi birini anlayayım deyişim
  • yukarida kayak sporu diyenler var. bulgaristana gidip icra etmek akliniza gelmiyor mu?
  • dekoratif ev eşyaları, orta halli bir şamdan 100 liranın altında değil. çerçeve,biblo,tablo hepsi ateş pahası.
  • kıyafet.
    aslında ben kullanım oranına vurduğum zaman farkettim kıyafete çok para ödendiğini.

örneğin kışlık bir kıyafet alsanız giyebilceğiniz süre 3 ay. o da üç ayın her günü değil, haftada bir kere giyiyo olsanız yılda 10 yapar. o bir sene sonunda da zaten ya tüyleniyo, ya rengi bozuluyo . bi de marka takıntınız varsa 10 kere giyeceğiniz şeye 100 lira ödüyosunuz.

geçen sene kotondan pamuklu bi ceket almıştım 100 tlye. 2 kere giyebilmiştim , bu sene baktım tüylenmiş bile. ha hala kullanıyorum ama sonuçta ilk günkü görüntüsünden eser kalmadı.

pantolon, mont ne biliyim geri kalanı da siz düşünün. en azından ev eşyalarını bir kere alıyosun ama hayatın boyunca da kullanıyosun.
57 entry daha