• tahinli çörek
  • kitaplar ve parfümler
    parfümleri uygun fiyata da alabileceğimiz yerler var ancak güvenilir değil, orjinal olup olmadığını bilemiyoruz, anlayamıyoruz da
    kitapların ise neden bu kadar pahalı olduğunu hiç bir zaman anlayamadım
  • internet.
  • yaşam mesela neden bu kadar pahalı anlam verememekteyim
  • bebek bezi, bebek kıyafetleri, bebek şampuanı, bebek deterjanı. (bkz: doğurduktan sonra iflas etmek)
  • apple ürünleri.
  • benim için kesinlikle (bkz: kestane)

arkadaş kendimi bildim bileli bu bana hep pahalı gelmiştir.
  • organik olan herşey.

çocukken köyümüz de yediğimiz ev yapımı tereyağı, ev yapımı yoğurt, kuzinede yaptığımız ekmek, yetiştirdiğimiz güllerle, topladığımız böğürtlenlerle yaptığımız reçeller gibi şeyler.

yani ben çocukken bunlarla büyüdüm. ve canım bunları çekiyor arkadaşım doğal olarak. sen gelmişsin ağzıma bana göre anlamsız bir yiyecek olan bilmemne dominos pizzayı, iğrenç yağda yaptığın popüler burger hamburgerini, tadı yağ içmekle aynı olan kfc tavuğunu falan dayamaya çalışıyorsun.

sevmiyorum yahu. şuan piyasada bulunan tüm popüler, medya dayatması yiyeceklerden tiksiniyorum ve ailemde ne kadar insan varsa ben de dahil hiçbirimiz ne dışarı çıkınca yiyoruz ne eve sokuyoruz. hayatımda 2 kez hamburger, 2 kez pizza, 2 tane but kfc tavuğu yedim. yiyebildim yani. ondada ya arkadaş ortamı diye, ya hiçbirşey yok o var diye. yani zorunluluktan.

ha sağlıklı beslenen birimiyim normalde hayır değilim sadece sırf popüler diye dayatılan suni ve vıcık vıcık, 15 kızartmada bir yağı değişen iğrenç tadlara alışkın değil damağım. geçen bir arkadaş kafede çok popüler olan birşey yedirtti bana zorla. adını hatırlamıyorum ama hiç yemediğimi duyunca şok geçirip söyledi hemen masaya. tiksindim yeminlen. baktım o yiyor.

çok uzattım lafı. diyeceğim o ki eskiden köyümüzde hepimizin yediği, hatta artık doyduğumuzdan yiyemeyip bi kenarda duran o ev yapımı şeyler şuan fahiş fiyatlara satılıyor. yetkililer buna bir çözüm bulmalı.

edit: entry i okudumda 45-50 yaşındaymışım gibi olmuş. değilim. hatta şuan genç nesile ait olduğum söylenebilir. günümüzde arkadaş ortamında hiç yemediğim şeyleri duyduklarında bu çok popüler nasıl yemezsin gibi muhabbetler dönüyor evet. ama yapacak birşey yok. evinizde annenizin kendi mayaladığı yoğurdu biber dolmasına döküp yemekte bir yemek yeme şekli, gidip abudik gubidik sosları hamurun üstüne iki mantar iki sucuk koydukları pizza denilen saçmalığa döküp yemekte bir yemek yeme şekli.
  • şu kedi köpek tüylerini toplayan rulolar var ya işte onlar. alt tarafı yapışkanlı kağıt. ne maliyetin var da 40 lira yazıyosun arkadaşım.
  • genelleme yapmak istemem ama türk yazarların kitapları yabancı yazarlara göre fahiş pahalı.
hesabın var mı? giriş yap