• 2010 yılının ortalarında en yakın arkadaşıma bir miktar para lazım olmuştu, o dönem ikimizde aşırı fakirlik çektiğimizden onun adına kredi çekmeye karar vermiştim. garanti bankası esenler şubesine gittik. sırada beklerken her zamanki gibi insanları gözlemliyordum, müşteri temsilcilerinden olan kızlardan biri aşırı güler yüzlüydü, haliyle dikkatlice onu seyretmeye başlamıştım. sıram tesadüfen ona denk geldi, işini yaparken sohbet ederken nazik, güler yüzlü insanın içini ısıtan bir havası vardı. kredi çekicem dediğimde sohbet nasıl oldu hatırlamasam da nedenine geldi bu zamanda arkadaş için kredi çekilmez dikkatli olun başınız ağrımasın falan dedi. kredi de çıkmadı zaten.

arkadaşla çıktık, o bekleme alanında beklemişti beni, kredi çıkmadıdan öte kızı çok beğendiğimden bahsetmiştim. çok güzel gülüyor, sıcak kanlı falan diye anlattım, aklımda kaldı kız. arada iş çıkışlarında ben metrodan inerken oda metroya biniyor oluyordu denk geliyorduk daha doğrusu ben onu farketsem de haliyle yanımdan geçerken o beni farkedemiyordu.

2011in mayısına doğru bir yerden elimize toplu para geçti, akraba destekleriyle falan ev almaya karar verdik, bende ev alana kadar o kadar paratı yastık altında tutmayalım bankaya yatıralım demiştim. haliyle hesap açtırmaya hemen garanti esenler şubesine gittim. sıram tesadüfen yine bu kıza denk geldi, şans işte.

merhaba hesap açtırmak istiyorum dedim, ya sizin bizde hesabınız yok mu ben sizi hatırlıyorum dedi, dedim hesabım yok geçen sene bir kere gelmiştim oradan aklınızda kalmış olabilir.
    aa hatırladım dedi arkadaşınıza kredi çekecektiniz ne yaptınız kredi çıkmamıştı dedi.
    hatırlamasına şaşırdım haliyle, nasıl hatırlıyorsunuz bir kere gördüğünüz birini her gün kaç insan geliyor dedim.
    herkesi hatırlamıyorum diyip güldü bende bilmiyorum dedi şaşkın şaşkın.
    arada metroya giderken denk geliyoruz oradan da aşinalık kalmış olabilir dedim. nerede oturuyorsunuz dedi,
    burada esenlerde oturuyorum dedim.
    oda o zaman nasıl denk geliyoruz dedi,
    küçükçekmecede çalışıyorum, ben gelirken siz gidiyor oluyorsunuz dedim.
    aa bende orada oturuyorum neresinde işyeriniz derken sohbet işlem süresince aktı gitti.

sonra güneşliden ev aldık. 2012 ekimdede güneşlideki başka bir şirkette işe girdim, garantiden hesap istediler, var diyince hesabınızı güneşli şubeye alırsanız daha iyi olur, masraf almazlar dediler. gittim garantinin güneşli şubesine, ne göreyim bizimki buraya gelmiş, sıram da yine buna denk geldi.

beni görünce yine hatırladı aa sizin burada ne işiniz var dedi,
    iş değiştirdim, hesabımı buraya taşıycam dedim
    bende kıdem atladım buraya geldim dedi, yanındaki arkadaşına döndü, kadir bey benim esenlerden müşterim, küçükçekmeceden de komşum olur dedi.

beni bu kadar detaylı hatırlamasına yine çok şaşırdım haliyle, hala sıcak kanlılığı, güler yüzlülüğü iç ısıtmaya devam ediyordu. işlemimi yaptı biraz sohbet ettik, çıktım.

1 kaç hafta sonra bir daha gittim, önündeki müşteri için onay bekliyormuş izin istedi ondan beni çağırdı sıram gelmeden işlemimi yaptı, bu sefer bayağı oturup sohbet ettik. kişisel hayatımızdan bahsettik, sonra ben meşguliyet vermiym diye izin istedim o da ya arada uğra sohbet edelim dedi,
    sohbet edecek vaktin olmuyor ki dedim, sürekli müşteri var.
    oda salı perşembe öğlene doğru gel o zamanlar daha sakin oluyor, sonrada beraber yemeğe çıkarız dedi.
    tamam dedim, ama gitmedim hiç.

bir gün para çekmek için atmye gittim bir baktım şube kapanmış, o an çok üzüldüm. sonra anladım ki başka yere taşınmış şube, kısa bir zaman sonra yeni şubeye gittim. aradım bakındım göremedim bunu, sonra orada bir çalışana sordum o başka şubeye geçti dedi.

o kız ruh eşim miydi bilmiyorum ama böyle insanın başına bir kere denk gelecek güzellikteki bir tanışma hikayesini hoyratça harcayınca bazen sitem etme hakkım yok gibi geliyor.
    saygılar.
  • ayağım ağrıyor
  • çünkü yok :')
  • (bkz: tipsizlik)
    (bkz: parasızlık)
    (bkz: kilo)
    (bkz: özgüvensizlik)
    (bkz: asosyallik)
    (bkz: çevresizlik)

daha bir sürü sebep var. bir kızın benimle olması zaten bu dünyada imkansız gibi bir şey. kafasına saksı düşmesi lazım. kafasına saksı düşüp yanıma gelse "hadi bacım daha başarılı ve yakışıklı tipler var" der gönderirim. biz doğarken şansız doğmuşuz. seçeneğim olsaydı zaten doğmak istemezdim.
  • düzgün bir işim ve evim yok diye
  • "bir ömür boyu koşarsın,
    yetiştiğin sadece nasibindir."

nasip...
  • nedeni hakkinda hic bir fikrim yok...
  • umarım böyle bir soruyu yüzüme açık açık sormazlar. ne diyeceğimi bilemem.

"doğru kişi" olduğunu düşündüğüm biri aynı şekilde kendisini ilişkiye adamıyor. aynı örüntüleri yaşıyorum nedense... ya biri kendini fazla kaptırıyor ya da biri hiç adamıyor
  • beni beğeni ben beğenmem , benim beğendim ise beni beğenmez
  • kız bana diyor ki sen benim erkek kardeşimsin ben nasıl diyim sevgili olalım
hesabın var mı? giriş yap