şükela:  tümü | bugün
  • başbakan recep tayyip erdoğan'ın artan terör olayları sonrası hepimize sorduğu soru.

- neden şimdi? diyor. yani daha önce neden yoktu şimdi oluyor diye sorduktan sonra cevabını da kendisi veriyor haliyle. çünkü anayasa değişikliği yüzünden. ben sanki çok önceden apo'nun 1 haziran diye tarih verdiğini yani ''artık karışmayacağım'' dediğini hatırlıyorum. ne bileyim gazetelerden, televizyonlardan, uzmanlardan böyle duydum diye hatırlıyorum. anayasa değişikliğiyle ne ilgisi var anlayamadım. bakalım başka nelerin siyaseti yapılacak şehitler üzerinden ilgiyle takip ediyorum.

(bkz: çünkü eşşeğin zikinden dolayı)

dinlemek için
  • bir bu laf bir de "zamanlamasını çok manidar buluyorum". bu ikisini kullanan adamın ağzını yüzünü sikiyim. ülkenin amına konulmuş, hükümetin döndürmediği dolap, engellemediği özgürlük, önüne geçmediği adalet kalmamış hala soruyor sik kafalı "neden şimdi?".
    gerçekten sorman gereken o zaten değil mi?
  • dolar artışına yönelik sorulabilecek soru. soruyu tersten sormak gerekiyor yalnız. değeri 7 küsür tl eden dolar, bunca yıl neden 7’nin altında göründü? ne istediler de vermediniz diye de sorulabilir. daha önce istenenleri ve verilenleri de sorun.